İrlanda Dil Okulları

Kaplan International Dil Okulu New York

Kaplan International Dil Okulu Dublin

EC Dil Okulu Toronto

EC Dil Okulu Dublin

ISE Dil Okulu Dublin

ISI Dil Okulu Dublin

ISI Dil Okulu Dublin

Emerald Dil Okulu Dublin

Emerald Dil Okulu Dublin

ELI Dil Okulu Dublin

ELI Dil Okulu Dublin

Berlitz Dil Okulu Dublin

4,5 milyon nüfusa sahip İrlanda, Kuzey Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Britanya Adası’nın içinde bulunan İrlanda Adası’nı kapsar. Anadili İngilizcedir.

Ayrıca dünya çapında eğitim kalitesiyle tanınan bir ülke olarak da bilinir. İngilizce öğrenimi için tercih edilen ülkelerden biridir. İrlanda’daki dil okulları, İngilizcenin anadili olarak konuşulduğu bir ortam olduğu için oraya giden öğrenciler İngilizce konuşmaya çabuk uyum sağlar. Kaliteli ve anadili İngilizce olan eğitmenler sayesinde öğrencilerin taleplerine göre anlama, konuşma, okuma ve yazma becerileri gelişir.

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin oldukça çeşitli fırsatlara sahip olabilirler. Kısa süreli yoğun İngilizce kurslarından, üniversiteye hazırlık programlarına kadar kapsamlı kursları mevcuttur.

İrlanda Dil Eğitimi 

İrlanda’da dil eğitimi, İngilizce öğrenmek isteyen herkes için avantajlarla dolu bir ülkedir. İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu bu ülkede, dil öğrenimi doğal bir çevrede, günlük yaşamın içinde gerçekleştiği için öğrencilerin dile çabucak uyum sağlamalarını sağlar. Sunduğu sınırsız avantaj sayesinde dünyanın en bilinen eğitim kurumlarına sahip olmayı başarmıştır.

İrlanda’daki dil okulları, tek tip kurslar yerine çeşitli kurslar sunar. Bu kurslar arasında genel İngilizce kursları, iş İngilizcesi, akademik İngilizce ve sınava hazırlık kursları gibi seçenekleri vardır. Bu sayede öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kurs seçmeleri mümkün hale gelmiştir. Sadece grup dersleri değil, bireysel ders gibi ekstra seçenekleri de bulunur.

İrlanda’da dil eğitimi alan öğrenciler yalnızca İngilizceyi öğrenmekle kalmaz, ayrıca oranın yerlileriyle iletişime geçerek bağlantılarını genişletebilirler. İrlanda’nın tarihi, edebiyatı, yaşam tarzını da deneyimlerler. Sosyal etkinlikler, yerel geziler ve kültürel etkinlikler sayesinde birçok İrlandalıyla tanışıp, sonsuz arkadaşlıklar kurabilirler.

Sonuç olarak, İrlanda’da dil eğitimi almak, dünya standartlarında bir eğitimle birlikte zengin kültürel deneyimler sunan, öğrencilerin hem dil becerilerini geliştirmelerine hem de yeni deneyimler edinmelerine yardımcı olan kapsamlı bir süreçtir.

İrlanda İngilizce Kursu 

İrlanda İngilizce kursları farklı ihtiyaçlara göre özel olarak hazırlanır. Başlangıç seviyesinden başlar ve seviyeye kadar çeşitli kurs seçenekleri vardır. Öğrenciler, genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce, IELTS, TOEFL vb. gibi sınavlara hazırlık eğitimi alabilirler. Kurslar, dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini edinmeye odaklanır ve öğrencinin merkezde olduğu bir sistemin içinde işler.

İrlanda öğrenci kurslarının diğer önemli özelliğiyse, sadece eğitimi değil kültürel etkileşimi de sağlamasıdır. Öğrenciler, sınıf dışında da İngilizce pratik yapma şansı bulur, yerel insanlarla etkileşime girer. Ayrıca, dil okulları İngilizceyi sadece kâğıt üzerine öğretmekle kalmaz, ayrıca öğrencilerin dil becerilerini günlük yaşamda kullanmalarını sağlayacak sosyal aktiviteler, geziler ve etkinlikler de düzenler.

Dil okullarının sunduğu konaklama seçenekleri de öğrencilerin İrlanda’ya gitmelerini teşvik eden bir durumdur. İrlanda dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler, kalacak yer probleminden dolayı çekimser kalabiliyorlar. Bu sebepten dolayı İrlanda eğitim kurumları, öğrencilere mağdur olmamalı için kapsamlı seçenekler sunar. Bunlar: aile yanında konaklama, öğrenci yurtları veya özel daireler olarak sıralanabilir. Okulların internet sitelerinde konaklama seçenekleri ayrıca yazar ancak eğitim danışmanlarımızın elinde bulunan katalog ve kapsamlı bilgiler sayesinde A’dan Z’ye tüm konaklama seçeneklerine ulaşabilmeniz mümkündür.

Özetlemek istersek, İrlanda İngilizce kursları sayesinde öğrenciler yüksek kaliteli eğitim, oranın yerlileriyle etkileşim ve esnek konaklama seçenekleri sayesinde öğrenciler kapsamlı bir deneyim yaşayabilir.

İrlanda’da Dil Eğitimi Alabileceğimiz Şehirler 

İrlanda’nın her köşesi masal gibi olduğu için çoğu öğrenci şehir seçerken zorlanabilir. Bizler de tecrübelerimize dayanarak tercih edebileceğiniz bazı şehirleri sizinle paylaşmak isteriz. İşte İrlanda’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirler listesi:

Dublin

İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Sayısız dil okuluna ev sahipliği yapar. Sabah dil eğitimi alan öğrenciler, akşamları Dublin’in eğlenceli hayatının tadını çıkarabilirler!

Cork

İrlanda’nın ikinci büyük şehridir. Dublin’e göre daha sakindir. Kalabalıktan uzak olmak isteyen öğrenciler için tercih sebebidir. Cork’ta, yüksek kaliteli dil okulları bulabilmeniz mümkündür.

Limerick

Hem eskiyi hem de yeniyi aynı anda bulabileceğiniz bir şehir olan Limerick, üniversite şehri olarak bilinir. Çeşitli dil kurslarına sahip olan bu şehir, eğitim için mükemmel bir ortam sağlar. Üniversite şehri olduğu için de birçok genç öğrenciyle tanışabilir ve bağlantılarınızı genişletebilirsiniz.

Galway

Batı İrlanda’da bulunan Galway, sanatı ve müziğiyle bilinir. Küçüktür ama bir o kadar da canlı bir şehirdir.

İrlanda’da daha bir sürü şehir var ancak biz bilgilendirmek için birkaç tane örnek verdik. İrlanda’nın dil ortamı ve şehirleri hakkında sayfalar yazsak da deneyimlemek çok daha iyi bir seçenek. Aklınızda bulunan spesifik şehirler hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

İrlanda Dil Okulu ve Çalışma İzni

İrlanda dil okulu ve çalışma izni fırsatlarını aynı anda almak isteyen öğrenciler de mevcuttur. Özellikle uluslararası öğrenciler hem para kazanmak hem de insanlarla iletişime geçerek İngilizcelerini ilerletmeyi isterler. İrlanda, kaliteli eğitim sistemine ve öğrenci dostu politikalara sahip bir ülke olduğu için yabancı öğrencilere de bazı seçenekler sunar.

İrlanda, öğrenci vizesiyle ülkede bulunan uluslararası öğrencilere belirli koşullar altında çalışma izni verir. İrlanda’da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışabilmeniz için eğitim süresinin 25 hafta ve üzeri olması temel şarttır. Tam zamanlı (yani, haftada 15-20 saate tekabül eder) bir dil kursuna kayıtlı olan öğrenciler, okul dönemlerinde haftada 20 saat çalışma hakkına sahipler.

Kurallara uymak zorunda olduğunuzu unutmayın. Çalışma iznine sahip öğrencilerin İrlanda’da sorunsuz bir iş ve eğitim süreci geçirmeleri için göçmenlik kurallarına ve çalışma saatlerine uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

Bu gibi koşullar, öğrencilere İrlanda’da eğitim alırken aynı zamanda çalışma deneyimi kazanma fırsatı sunarken, eğitimlerine odaklanmalarını da talep ederler. Çalışma izni için ek koşullar da istenilebilir. Eğer dil öğreniminin yanında çalışmak da istiyorsanız, İrlanda’nın sizden talep edecekleri hakkında sizi detaylı bilgilendireceğiz. Eğer karar verdiyseniz, tek yapmanız gereken bize başvurmak.

İrlanda Dil Okulları Başvuru Süreçleri

İrlanda dil okulları başvuru süreci için bizimle iletişime geçtikten sonra sizin bilgilerinizi alıyoruz. Ardından İngilizceyi hangi amaçla öğrenmek istediğinize dair bilgilerinizi aldıktan sonra talebinize göre en iyi okulu araştırıp size sunuyoruz. Konaklama seçeneklerini seçtikten sonra okul için başvuru yapıyoruz.

Başvuru onaylandıktan sonra vize için gerekli belgeleri hazırlıyoruz ve vize başvuru sürecinde size yardımcı olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Vize onayından sonra okulun başlayacağı tarihten önce sizi uğurluyoruz. Siz İrlanda’ya vardıktan sonra da yanınızdayız. Şehir içinde yapabileceklerinizden tutun da taleplerinize göre yönlendirmeler yaparak tüm süreci güvenle tamamlamanızı ve İngilizceyi kusursuz bir şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz. Kusursuz bir deneyim yaşamak Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık sayesinde mümkün!

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda’nın para birimi Euro’dur. Fiyatlar, öğrencinin İrlanda’da kalacağı süreye, konaklama seçeneklerine, ekstradan yemek hizmeti isteyip istemediğine göre değişkenlik gösterir. İrlanda dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler indirimli fiyat avantajlarından yararlanarak hem İngilizcelerini geliştirebilir hem de yurt dışı deneyimi kazanabilirler.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları 2024

İrlanda dil okulu fiyatları 2024 senesine özel çeşitli avantajları sayesinde çok fazla öğrencinin deneyimleyebileceği fiyatlar sunar. Kurumumuzun profesyonel eğitmenleriyle iletişime geçerek 2024 İrlanda dil okulu fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İrlanda Dil Okulları Konaklama İmkanları ve Ücretleri

İrlanda dil okulları konaklama imkanları oldukça çeşitlidir. İrlanda’daki eğitim kurumlarının yurtları seçeneklerden yalnızca biridir. Tek kişilik, iki kişilik, dört kişilik gibi yurt odaları mevcuttur. Bunun dışında aile yanı konaklama hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

İrlanda’da şirketlerle anlaşarak başka ülkelerden İngilizce öğrenmek için gelen birçok öğrenciye evlerini açarak hem para kazanıyor hem de onlara rahat bir ev hayatı sunuyorlar.

Eğitim danışmanlarımızla beraber kalmak istediğiniz yerin kapasitesi ve olanaklarına göre ücret belirleniyor. Daha fazla konaklama imkanları ve ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.