Almanya’da Üniversite

ALMANYA’DA İNGİLİZCE ÜNİVERSİTE

Almanya’da İngilizce dilinde üniversite eğitimi almak, son dönemlerde lisans seviyesinde eğitim almak isteyen öğrenciler arasında giderek popüler hale gelmektedir. Almanya’nın üniversite eğitimini üç yılda tamamlama imkânı sunması, uluslararası geçerliliğe sahip diplomalar vermesi ve mezun olduktan sonra kariyer fırsatları sunması gibi faktörler, Almanya’yı cazip kılmaktadır.

Almanya’da eğitim almayı düşünen öğrencilerin genellikle endişe duydukları konu, Almanca gibi zor bir dil öğrenme gerekliliğidir. Ancak, Almanya’da eğitim almak isteyen öğrenciler İngilizce dilinde lisans eğitimi alma imkanına da sahiptirler. İngilizce lisans programları, devlet üniversitelerinde sınırlı sayıda okul ve bölümde sunulmasına rağmen, özel Alman üniversitelerinde işletme, ekonomi, bilgisayar mühendisliği, kimya gibi birçok alanda İngilizce dilinde programlar mevcuttur.

Öğrencilerin en çok tercih ettiği bazı İngilizce lisans programları şunlardır:

 • Kimya ve Biyoteknoloji
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Robotik
 • İşletme
 • Dijital Ürün Pazarlama
 • Veri Bilimi
 • Psikoloji

 

 

NEDEN ALMANYA’DA İNGİLİZCE DİLİNDE LİSANS EĞİTİMİ?

Almanya’da İngilizce dilinde lisans eğitimi almak için bir çok neden bulunmaktadır. İngilizce’ nin Almanca’ ya göre çok daha kolay öğrenilen bir dil olması, İngilizce’ nin Almanya’da da sıkça kullanılan bir dil olması, İngilizce dilinde bir çok lisans programı sunulması, İngilizce dilinde üniversite okuyan öğrencilerin doğal olarak Almanca öğrenme sürecine girmeleri ve Almanca öğrenmeye başlamaları, üniversitelerin sunduğu burs olanakları Almanya’da İngilizce lisans eğitimi almak için başlıca nedenleri oluşturmaktadır.

ALMANYA’DA İNGİLİZCE LİSANS PROGRAMLARINA GİRİŞ KOŞULLARI

Almanya’da İngilizce lisans programlarına giriş koşulları okuldan okula ve bölümden bölüme değişmektedir. Genel olarak üniversiteler IELTS, TOEFL, ve Duolingo gibi sınav sonuçlarını kabul etmektedir. Bazı üniversiteler IELTS 5.5 ile öğrenci kabul ederken, bazıları ise IELTS 6.5 gerekliliği aramaktadır. İngilizce sınav skoru düşük olan ya da hiç İngilizcesi olmayan öğrenciler içinse “Hazırlık Senesi” olarak adlandırılan “Foundation Programları” sunulmaktadır ve bu programlar genellikle bir yıl sürmektedir. Öğrencilerin lise not ortalamaları  da Almanya’da  okumak istedikleri bölüm ve alabilecekleri burs miktarlarını da etkilemektedir. Öğrencilerin Almanya’da İngilizce dilinde eğitim alabilmeleri için, okumak istedikleri bölümü Türkiye’de kazanmaları ve bazı herhangi bir üniversiteye yerleşmeleri de gerekmektedir. Bazı üniversiteler için ise öğrencilerin üniversiteyi kazanmış olması yeterli olmaktadır.

ALMANYA’DA İNGİLİZCE LİSANS PROGRAMI FİYATLARI

     İngilizce lisans programı fiyatları sunulan burslar ve hatta eğitim kredileri sayesinde oldukça hesaplı bir seviyeye gelmektedir. Almanya’da özel üniversiteler fiyatlar yine okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekle birlikte yıllık 5 Bin – 20 Bin Euro arasındadır.

 

ALMANYADA İNGİLİZCE EĞİTİM VEREN ÜNİVERSİTLER

 

UNIVERSITY OF EUROPE FOR APPLIED SCIENCE

Almanya’da yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz University of Europe For Applied Sciences (UE), Alman hükümeti tarafından tanınan devlet akreditasyonuna sahip bir okuldur. Kendisini, 100’den fazla ülkeden gelen öğrencilerle birlikte gerçek anlamda uluslararası bir ortamda yüksek kalitede eğitim sunmaya adamış dinamik bir kurumdur. Okulun sunduğu programları İngilizce ve hatta Almanca olarak, Berlin, Potsdam, Hamburg, Iserlohn ve Dubai’deki (BAE) 5 farklı kampüste alabilirsiniz.

UE, Global University Systems (GUS) ağının bir parçası olarak, lisans ve yüksek lisans programları, dil kursları ve yönetici eğitimi gibi çeşitli profesyonel gelişim fırsatları sunmaktadır. İngilizce programları tercih eden öğrenciler için de sunulan Almanca dil kursları sayesinde Almanya’da veya uluslararası bir çalışma ortamında iş bulabilirliğinizi artırmak için mükemmel bir fırsat tanır.

Deneyimli öğretim görevlileri, üniversite ağlarındaki en yeni öğretim içeriği, sanal öğretim olanakları ve araştırmalara erişilebilir sistemiyle sizi seçtiğiniz alanda güncel kılar. Bu olanaklar, size iş piyasasında ihtiyacınız olan rekabet avantajını elde etmenizi sağlar.

İş dünyası, medya, politika, STK’lar, sanat ve kültür alanlarındaki kurumsal ortaklarla birlikte gerçekleştireceğiniz bir dizi proje aracılığıyla değerli pratik deneyim kazanacak ve tüm fakülteler arasındaki disiplinler arası işbirliğinden yararlanacaksınız. Mezun olduktan sonra ülkede 18 ay kalabileceğinizi ve çalışma izni başvurusu yapma hakkına sahip olabileceğinizi unutmayın.

KAMPÜSLER

Berlin: Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Berlin, öğrencilere dinamik ve çeşitli bir akademik deneyim sunuyor. Berlin zengin tarih, canlı kültür ve yenilikçi atmosferiyle bilinir. Özellikle işletme alanındaki bölümler için Berlin doğru bir tercih olacaktır.

Potsdam: Berlin’e yakın konumda bulunan Potsdam, öğrencilere, Alman başkentindeki canlı kültür sahnesine ve iş fırsatlarına erişim imkanı sağlarken daha küçük bir şehirdeki sakin atmosferin tadını çıkarma avantajını sunar. Tasarım ve teknoloji alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için güzel bir tercih olacaktır.

Iserlohn: Büyük şehirlere kıyasla Iserlohn, daha küçük ve sakin bir ortama sahiptir ve odaklanmış bir şekilde çalışmaya elverişli bir atmosfer yaratır. Iserlohn’da sunulan İngilizce programlar oldukça azdır. Eğitim dilini Almanca isteyenler için öncelikli tercih sebebi olacaktır.

Hamburg: Şehirdeki uluslararası öğrenci çeşitliliği ile kampüslerde küresel perspektifi ve kültürel değişimi teşvik eden Hamburg, öğrencilere dinamik ve zengin bir akademik deneyim sunar. Hamburg, özellikle medya, lojistik ve teknoloji gibi sektörlerde staj ve istihdam fırsatları sunan önemli bir ekonomik merkez olarak bilinir.

Dubai: Dubai Gelecek Bölgesi’nin bir parçası olan One Central’da yer alan UE Dubai, Dubai’deki ilk Alman Üniversitesi olarak çığır aşmakta. Orta Doğu’nun en büyük hepsi bir arada inovasyon merkezinde Teknoloji, İşletme ve Tasarımı alanlarında eğitim alarak Dubai’nin zengin iş piyasasında başarıya ulaşabilirsiniz.

NEDEN UE’DE EĞİTİM

University of Europe’da eğitim almak gerek okurken gerek mezuniyet sonrası birçok avantajı beraberinde getirir. Bunlardan başlıcaları;

 • UE’de eğitim alırken haftada 20 saat, yarı zamanlı, yasal çalışma iznine sahip olursunuz. Bu yasal çalışma izni ile öğrenciler ayda ortalama 980 Euro kazanç sağlayabiliyorlar. Bu sayede hem cep harçlığınızı çıkarabilir hem de öğrencilik hayatınızı doyasıya yaşayabilirsiniz.
 • Programınız bitiminde Dünya’nın her yerinde geçerli Alman diplomasına sahip olursunuz. Bu sayede eğitim sonrası çalışma imkanlarınızı uluslarası çapta yaratabilirsiniz.
 • TC Vatandaşlarına %40 indirimli burs imkanı tanımakta. Bu sayede Avrupa’da eğitimi erişebilir kılmakta.
 • Hybrid eğitim seçeneği mevcuttur. Öğrencinin herhangi bir vize reddi durumunda hybrid sistemde eğitim görme avantajı sağlar.

University of Europe’de eğitim almak yukarıdakilerle birlikte birçok avantajı beraber getirir. Sizde bu avantajlardan yararlanmak isterseniz Alfa Yurtdışı Eğitim ailesinin deneyimli danışmanlarıyla iletişime geçin.

SUNULAN PROGRAMLAR

University of Europe for Applied Sciences; Lisans, Yüksek Lisans ve MBA gibi çeşitli disiplinlerde 58 farklı program yelpazesi sunarak öğrencilerine akademik ve mesleki gelişim fırsatları sunar. İhtiyacınız olan disiplinde eğitim alabileceğiniz başlıca alanlar şunlardır;

 • İşletme ve Spor (Business & Sport)
 • Sağlık ve Psikoloji (Health & Psychology)
 • Sanat ve Tasarım (Art & Design)
 • Teknoloji ve Yazılım (Tech & Software)

Bu alanlardaki program içerikleri hakkında daha fazla detaylı bilgi için Alfa Yurtdışı Eğitim sizlere her zaman yardımcı olmak için burada.

PROGRAM BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Bu programlar ne zaman sunuluyor, istediğim her an başlayabilir miyim diyorsanız cevabınız burada. UE, sundupu programlar için birden fazla başlangıç tarihi imkanı tanıyarak semester (dönem) tabanlı bir akademik takvim sunar. Genel program başlangıç tarihleri  için aşağıdaki gibidir;

 • Mart Başlangıç
 • Eylül Başlangıç

Bunlar ana başlangıçlar olmakla birlikte program ve kampüs bazlı Ocak ve Temmuz alternatifli başlangıç seçenekleri de mevcuttur. Bunun için öncelikle istediğimiz programa ve kampüse karar vermemiz gerekiyor. Bu aşamadan sonraki süreç hakkında bizler size en doğru şekilde yönlendiriyor ve bilgilendiriyor olacağız.

KABUL ŞARTLARI VE BAŞVURU SÜRECİ

UE’de eğitim alabilmek ve öğrenci olabilmek için başvuru sürecinde ibraz edilmesi gereken belli başlı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler eğitim sürecinizin sorunsuz bir şekilde başlamasını sağlar. Siz de UE’de eğitim almak istiyorsanız aşağıda sıralanan genel belgeleri temin etmelisiniz.

 • Lise diploma ve transkripti
 • Lisans diploma ve transkripti
 • CV
 • İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS 5.5 / Duolingo 95 / TOEFL 72)
 • Pasaport fotokopisi
 • Motivasyon mektubu (UE ve programı tercih etme nedenlerinizi belirten 300-500 kelimelik bir mektup)
 • 1 yıl tam zamanlı iş deneyimi belgesi (sadece MBA için)
 • Portfolyo (Sanat ve Tasarım alanındaki bölümler için)

Okulun istediği belgeler bunlarla sınırlandırılmış görülse de program bazlı ekstra evraklar talep edilebilir. Alfa Yurtdışı Eğitim ailesi olarak tüm başvuru sürecinde okulun sizlerden talep ettiklerini size iletmek ve sizden aldıklarımızı okula eksiksiz bir şekilde iletmek konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Siz de eksiksiz ve sorunsuz bir başvuru süreci geçirmek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

OKUL ÜCRETLERİ

Yüksek öğrenim eğitiminizi University of Europe’da gerçekleştirmek istediğinizde aklınıza gelen ilk sorulardan biri de fiyatların ne olduğu olacaktır. Birçok öğrenci için de önemli bir konu olan eğitim ücretleri nelerdir?

UE, program ücretleri program disiplini bazında değişkenlik göstermektedir. Buradaki önemli etken bizim hangi programa ihtiyacımız olduğudur. Buna karar verdiğimiz taktirde görüşmemiz esnasında sizleri okul ücretleri konusunda detaylı olarak bilgilendiriyoruz. 2023 senesi içinde UE’nin sunduğu %40 burs imkanlı disiplin bazlı okul ücretleri aşağıdaki gibidir;

MBA

 • 1 Yıllık MBA programları – 8.100 EUR
 • 5 Yıllık MBA programları – 11.098 EUR

YÜKSEK LİSANS

 • 1 Yıllık Yüksek Lisans programları – 7.800 EUR
 • 18 Aylık Yüksek Lisans programları – 10.502 EUR
 • 2 Yıllık Yüksek Lisans programları – 13.125 EUR

LİSANS

 • Tüm lisans programlarının yıllık ücreti 7.260 EUR

Bu fiyatlar 2023 senesi için geçerli olan ücretler olup 2024 senesi program ücretleri hakkında henüz güncel bir bilgi sunulmamıştır. 2024 senesi planlarınız için tüm güncel bilgiler hakkında Alfa Yurtdışı Eğitim’e ulaşmanız yeterli.

 

BERLIN SCHOOL OF BUSINESS AND INNOVATION (BSBI)

Berlin School of Business and Innovation (BSBI), Almanya’nın başkenti Berlin’de yer alan özel bir işletme okuludur. Kendisini, dünya çapında 100’den fazla ülkeden gelen öğrencilerle gerçek anlamda uluslararası bir ortamda eğitim sunmaya adamış bir üniversitedir. %100 ingilizce olarak sunduğu eğitim programlarını Berlin ve Hamburg’daki 2 farklı kampüste alabilirsiniz.

BSBI, lisans ve yüksek lisans programlarını kariyer odaklı sunan ve Global University Systems (GUS) ağının bir parçası olan bir üniversitedir. Okul; öğrencilerine Avrupa’nın iş dünyası ve kültürel atmosferiyle bütünleşik bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlar.

BSBI, sahip olduğu uluslarası eğitim kadrosu ile öğrencilerine hem teorik hem de teknik bilgiler vermektedir. Eğitim süresi boyunca öğrencilere profesyonel hayatlarında ihtiyaç duyacağı tüm yeterlilik ve bilgileri sundukları, iş hayatından yöneticilerin katıldığı eğitimlere de yer verir. Tüm bunlara artı olarak öğrencilerine 2 ay ücretli staj imkanı sunar; bu da mezun olduktan sonra öğrencilerin iş bulma şansını artırır.

BSBI’da eğitim alacağınız tüm programların diploması YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca mezun olduktan sonra ülkede 18 ay kalıp sonrasında çalışma izni başvurusu yapma hakkına sahip olabileceğinizi unutmayın.

 

KAMPÜSLER;

Berlin: Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Öğrenciler için dinamik bir ortam sunan şehir, uluslararası öğrenci topluluğu ile bilinir. Yeşil alanları ve ulaşım olanakları ile de öğrencilere rahat bir yaşam ortamı sağlar.

Hamburg: Birçok araştırma kurumu ve üniversitesi ile öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunan Hamburg, uluslararası öğrencilere kapılarını açması ile de geniş bir kültürel çeşitlilik sunar.

 

NEDEN BSBI’DA EĞİTİM

Berlin School of Business and Innovaiton’da eğitim almanın hem okurken hem de mezuniyet sonrasında getirdiği birçok avantajın başlıcaları aşağıdaki gibidir;

 • BSBI öğrencilerine eğitim esnasında 2 ay ücretli staj imkanı sunar. Bu sayede öğrenciler hem eğitimlerini pratikle pekiştirir, hem de mezun olmadan CV’lerini güçlendirme fırsatı elde ederler.
 • Öğrencilerine sunduğu eğitimde daha etkili olmak için akademik dergilerine erişim aboneliklerini artırmış ve kütüphanelerine çok daha fazla fiziksel kitap ekleyerek öğrenme kaynaklarını geliştirmiştir.
 • Akademik Destek Merkezi kapsamında VLE (Sanal Öğrenme Ortamı) varlıklarını iyileştirerek öğretim ve e-öğrenme programlarının merkezine entegre etmştir. Bu sayede öğrenciler fiziksel sınıfların bir uzantısı olarak sanal bir odaya ulaşabilirler.
 • BSBI %100 ingilizce programlar sunsa da; öğrencilerin Alman kültürü entegrasyonuna yardımcı olmak için tüm öğrencilerine ücretsiz Almanca dil desteği sağlar. Bu sayede mezuniyet sonrası istihdam olanaklarınız artacaktır.
 • BSBI öğrencilerine uluslarası kurumlardan yeterlilik sunar. Bölüm bazlı değişmek ile birlikte yeterlilikleriniz University of Creative Arts London (UCA), Concordia University Chicago (CUC) ve University of Roehampton London tarafından verilmektedir.
 • BSBI’da eğitim alırken haftada 20 saat, yarı zamanlı, yasal çalışma iznine sahip olursunuz. Bu yasal çalışma izni ile ayda ortalama 980 Euro kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sayede öğrencilik hayatınızı cep harçlığınızı da çıkararak doyasıya yaşarsınız.

 

Berlin School of Business and Innovation’da eğitim almanın avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak ve bu avantajlardan yararlanmak isterseniz Alfa Yurtdışı Eğitim ailesinin deneyimli danışmanlarıyla iletişime geçin.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Berlin School of Business and Innovation; Lisans, Yüksek Lisans ve MBA gibi çeşitli disiplinlerdeki %100 ingilizce sunulan program yelpazesi ile öğrencilerine akademik ve mesleki gelişim fırsatları sunar. İhtiyacınız olan disiplinde eğitim alabileceğiniz başlıca programlar şunlardır;

 • BSc International Business & Management
 • BA Tourism and Hospitality Management
 • BSc Computer Sciences and Digisation
 • BSc in Psychology – Psychosocial Disciplines
 • Global MBA
 • MA in Finance and Investments
 • MSc Engineering Management
 • MA Visual Communication
 • MSc Project Management

Bu alanlardaki program içerikleri ve diğer tüm bölümler hakkında daha fazla detaylı bilgi için Alfa Yurtdışı Eğitim sizlere her zaman yardımcı olmak için burada.

PROGRAM BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

BSBI, sunduğu programlar için semester (dönem) tabanlı bir akademik takvim sunar. Genel program başlangıç tarihleri  için aşağıdaki gibidir;

 • Şubat Başlangıç
 • Mayıs Başlangıç
 • Ekim Başlangıç

Okulun sunduğu bu ana başlangıçlar ile birlikte program bazlı Mart ve Temmuz alternatifli başlangıç seçenekleri de mevcuttur. Bunun için öncelikle istediğimiz programa karar vermemiz gerekiyor. Bu aşamadan sonraki süreç hakkında bizler size en doğru şekilde yönlendiriyor ve bilgilendiriyor olacağız.

KABUL ŞARTLARI VE BAŞVURU SÜRECİ

BSBI’da eğitim alabilmek ve öğrenci olabilmek okulun öğrencilerinden ibraz etmesini istediği bazı belgeler var. Bu belgeler eğitim sürecinize sorunsuz şekilde başlamınızı sağlar. Siz de BSBI’da eğitim almak istiyorsanız başvuru aşamasında aşağıdaki belgeleri okula ibraz etmelisiniz;

 • Lise diploma ve transkripti
 • Lisans diploma ve transkripti
 • CV
 • İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS 6.0/ Duolingo 95)
 • Pasaport fotokopisi
 • Motivasyon mektubu (BSBI ve programı tercih etme nedenlerinizi belirten 300-500 kelimelik bir mektup)

Okulun istediği belgeler bunlarla sınırlandırılmamış olup program bazlı ekstra evraklar talep edilebilir. Alfa Yurtdışı Eğitim ailesi olarak tüm başvuru sürecini eksiksiz bir şekilde geçirmek adına titiz davranıyoruz. Siz de eksiksiz ve sorunsuz bir başvuru süreci geçirmek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

OKUL ÜCRETLERİ

Yüksek öğrenim eğitiminizi BSBI’da gerçekleştirmek istediğinize karar verdiniz ve bundan sonra aklınıza gelen ilk sorunun “Eğitim ücretleri nedir?”  olduğunu biliyoruz.

BSBI, program ücretleri program disiplini bazında değişkenlik göstermektedir. Buradaki önemli etken bizim hangi programa ihtiyacımız olduğudur. Programa karar verme aşamasında sizleri okul ücretleri konusunda detaylı olarak bilgilendiriyoruz. BSBI’ın 2024 senesi için sunduğu burs imkanlı okul ücretleri aşağıdaki gibidir;

 MBA

 • MBA ücretleri program bazlı değişmekle birlikte 8.910 EUR ile 13.500 EUR arasında değişmektedir.

 YÜKSEK LİSANS

 • Yüksek Lisans ücretleri program bazlı değişmekle birlikte 7.560 EUR ile 9.938 EUR arasında değişmektedir.

  LİSANS

 • Lisans ücretleri öğrencinin lise diploma notuna göre belirlenmekle birlikte 4.725 EUR ile 7.444 EUR arasında değişmektedir.

 

Sizde uluslararası ortamda uygun fiyatlar ile eğitim alma fırsatını elde etmek için Alfa Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz.

 

CONSTRUCTOR UNIVERSITY

Constructor University (eski adı ile Jacobs University) Almanya’nın Bremen şehrinde bulunan devlet onaylı bir özel üniversitedir. Constructor University Lisans ve Yüksek Lisans programlarını %100 ingilizce olarak kampüs ortamında sunmaktadır. Okulun bünyesinde bulunan 1.800’den fazla öğrenci sayısını 110 farklı milleten gelen uluslararası topluluk oluşturmaktadır.

Constructor University, 2001 yılında kurulmuş olmasına rağmen; son on yılda okulun prestiji Centre for Higher Education Centre (CHE Centre) olarak geçmektedir. Okul ayrıca dünya genelinde 1.600’den fazla üniversite arasında en iyi %30’un içerisinde bulunmakta ve Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2022’de Almanya’daki 1. Özel üniversite olarak derece almıştır.

 

KAMPÜSLER;

Bremen: Bremen, yaklaşık 1.200 yıllık bir tarihe sahip olan bir şehirdir. Yaşam kalitesi yüksek olan şehir UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor. Yaklaşık yarım milyon insanın yaşadığı şehirde ulaşım da çok kolaydır. Bremen Eyaletini oluşturan Bremen ve Bremerhaven’de 30.000’den fazla eğitim alıyor. Constructor University’nin yeşillikler içindeki 80 dönümlük kampüsü 120 ülkeyi temsil eden öğrenci topluluğunu ağırlıyor.

NEDEN CONSTRUCTOR UNIVERSITY’DE EĞİTİM

Constructor University bünyesinde eğitim almak öğrencileri hem okurken hem sonrasında birçok avantaj beklemektedir. Bunlardan başlıcaları;

 • Constructor University, gerçek anlamdaki kampüsü ile öğrencilerine iç içe oldukları uluslararası bir öğrenci topluluğu sunar.
 • Yalnızca Lisans öğrencilerine olmakla beraber Contructor University uygun fiyatlı kampüs içi konaklama imkanı sunmakta ve sosyal çevre kurabilmeleri adına bunu ilk sene zorunlu tutmaktadır.
 • Almanya’nın %100 İngilizce eğitim veren üniversiteleri arasındadır ve eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan mezuniyet diploması sağlar. Bu sayede eğitiminiz dünya çapında tanınır.
 • Geleceği inşaat etmek misyonunu benimsemiş üniversite, öğrencilerine iş dünyasından güçlü bağlantılar sunmak adına kariyer fuarları düzenler. Kariyer fuarları sizi hem eğitim esnasında hem mezuniyet sonrasındaki fırsatlarınız için hazırlar.
 • Constructor University, öğrencilere küçük ölçekli sınıflarda butik bir eğitim sunar. Her 20 kişilik sınıfa bir Profesyonel Bireysel Akademik Danışmanlık sunan okul, öğrenci ile birebir ilgili iletişim kurar.
 • Constructor University’nin eğitim modülleri geniş bir akademik yelpazeyi kapsar ve uygulamalı yaklaşımlar kullanarak öğrencilere kalıcı bilgi kazandırır. Öğrenciler, farklı sistemleri kapsayan problem tabanlı yaklaşımlarla pratik deneyimler yaşar ve global bir bakış açısı geliştirir. Bu sayede uluslararası rekabette başarılı olmaları için sağlam bir temel oluşturur.
 • Okul, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarını desteklemek için Finans Departmanı ile özel bir çaba sarf etmiş ve kariyerlerini planlarken en iyi finansal seçeneklerden yararlanmaları için öğrencilerine en uygun ödeme modellerini sunmuştur.
 • Eğitim kadar sosyalliğinde önemini benimseyen Constructor University, öğrencilerine içerisinde Soccer, Badminton, Aşçılık, Müzik, Tiyatro, Mühendislik gibi alanların da olduğu 60’tan fazla klüp sunuyor.

 

Constructor University’nin sunmuş olduğu bu avantajlardan yararlanmak ve daha fazlasını öğrenmek için Alfa Yurtdışı Eğitim ailesinin deneyimli danışmanlarıyla iletişime geçin.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Constructor University, %100 İngilizce sunduğu geniş eğitim yelpazesiyle öğrencilere çeşitli akademik fırsatlar sunar. Üniversitede lisans ve yüksek lisans disiplinlerinde birçok program bulunmaktadır. Size uygun olan disiplinde eğitim alabileceğiniz başlıca alanlar aşağıdaki gibidir;

 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri
 • Bilgi Teknolojileri ve Bilişim
 • İşletme ve Yönetim
 • Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler

Her biri alanında uzmanlaşmış öğretim kadrosuyla desteklenen bu alanlarda eğitim almak istiyorsanız Alfa Yurtdışı Eğitim ailesi sizlere yardımcı olmak için her zaman burada.

 

PROGRAM BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

“Programıma karar verdim, peki eğitimime ne zaman başlayacağım?” sorusunun merak ettikleriniz arasında olduğunu biliyoruz.

Constructor University öğrencilerine Eylül ayında tek bir ana başlangıç sunmaktadır.

 

KABUL ŞARTLARI VE BAŞVURU SÜRECİ

Her üniversite gibi Constructor University’de öğrencileri değerlendirmek için bazı evraklara ihtiyaç duyar. Okul başvuru aşamasında sunmamız gereken evrakların başlıcaları aşağıdaki gibidir;

 • Lise diploma ve transkripti
 • YÖK sınav sonuç belgesi (Lisans başvurularınız için istediğiniz bölüme yerleşme şartı bulunmaktadır)
 • CV
 • İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS 6.5 / Duolingo 110)
 • Pasaport Fotokopisi
 • Lisans diploma ve transkripti
 • Motivasyon mektubu (Constructor University ve bölümü tercih etme sebeplerinizi açıklayan 1 sayfalık bir mektup)
 • Referans mektubu

Constructor University’nin ilk aşamada istediği evraklar bunlar olmakla birlikte program bazlı bazı ekstra evrak talebinde bulunacağını unutmayın. Biz Alfa Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizleri başvuru süreci ve evraklar hakkında eksiksiz olarak bilgilendiriyor ve okula aynı titizlikle iletiyoruz. Siz de sorunsuz bir başvuru süreci geçirmek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

OKUL ÜCRETLERİ

Constructor University’de eğitim almaya karar verdiniz ve sıra eğitim ücretlerini öğrenmekte. Constructor University tüm eğitim ücretlerini 20.000 EUR ile sabitlemiştir fakat öğrencilerinin kariyerlerine giden yolda onlara en iyi şekilde yardımcı olabilmek adına finans ekibi ile özel ödeme yöntemleri geliştirmiştir.

Öğrencilerin diploma not ortalaması ve CV değerlendirmesini titizlikle yapan Constructor University, başvuran adaylara 4.000 EUR – 6.000 EUR – 8.000 EUR arasında burslar sunmaktadır. Ayrıca öğrenci okuldan kazandığı burs miktarı kadar devletten geri ödemeli hibe alabilmektedir. Eğer öğrenci mezuniyet sonrasında belli bir maaş üzerinde işe başlarsa aldığı hibeyi geri ödemek zorunda değildir.

 

Sizde avantajlarla dolu fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız Alfa Yurtdışı Eğitim’e ulaşmanız yeterli.