Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika Dil Okulu Fiyatları, 2022 verilerine göre 338 milyon nüfusu olan Amerika Birleşik Devletleri, sanatın, sporun, eğitimin, gelişimin, bilimin, sağlığın ve diğer tüm alanların öncüsü diyebileceğimiz bir ülkedir. Bu gibi sebeplerden dolayı Amerika’ya gitmek, orada eğitim almak ya da çalışmak isteyen insan da bir hayli fazladır.

Bu seçeneklerden biri de dil okuludur. Amerika, ana dili İngilizce olan bir ülke olduğu için her şehrinde dil ve eğitim kurslarını bünyesinde barındıran bir ülkedir. Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, İngilizce öğrenmek isteyen başka ülkenin vatandaşları için birçok avantaj ve imkan sunar. Bu sayede öğrenciler kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş eğitimlerden faydalanabilir, Amerikan kültürünü ve yaşamını deneyimleyebilir.

Özellikle Amerika İngilizce dil okulu fiyatları merak edilen konulardan birisi. Her ne kadar Amerika rüya gibi bir ülke olsa da maddi imkanlar yüzünden bazı öğrenciler cesaretli olmayabiliyor. Yine de birbirinden çeşitli avantajlar sayesinde Amerika hayallerine ulaşabilmek mümkün.

Alfa Eğitim ve Danışmanlık’la iletişime geçerek ABD dil okulu fiyatlarından haberdar olmanız mümkündür. Erken kayıt avantajlarını kaçırmayın! Daha fazla Amerika içeriği için makalemizi okumaya devam edin…

Amerika’da Yaşam

Amerika Birleşik Devletleri, mozaik parçaları olan bir ülkedir. Kültürel çeşitliliği, büyük coğrafyası ve her köşede farklı bir hayat tarzı vardır.

Doğu Kıyısı, tarihle modernliğin birleşimi olarak bilinir. New York’un kalabalığı, sosyalliği ve 7/24 yaşayan hayatı, Washington DC gibi bürokratik ve yerli yerinde bir hayat, Boston ve Philadelphia gibi tarihi zenginliklerle dolu şehirleri de var. Ayrıca, eğitim ve sanatta da oldukça önemli bir ülkedir.

Amerika’nın Orta Batısı, Amerikan kültürünün tam kalbini yansıtıyor. Chicago gibi bir büyükşehirde, kültürel etkinlikler ve sanayi alanlar mevcuttur.

Kaliforniya, teknoloji ve yeniliklerin şehri diyebiliriz. Silikon Vadisi’nden çıkan dünya çapında teknolojiler, Los Angeles’ta film endüstrisinin izleri… Doğa tutkunları için de açık hava aktiviteleri oldukça fazla.

Amerika’nın her bir köşesi sanki farklı tarihlere farklı kültürlere aitmiş gibi. Amerika’nın bu çeşitliliği, kültürüne ve yaşam tarzına zenginlik katıyor. Her bölgenin kendine has özellikleri, Amerikan yaşamının renkli dokusunu oluşturuyor.

Bu ve bunun gibi birçok Amerika şehri sayesinde nereye giderseniz gidin mutlaka kendinizi hem dilsel hem de kültürel anlamda geliştirebilecek, unutulmaz anılar yaşayacaksınız.

Amerika’da Eğitim

Amerika, dil eğitimi konusunda dünyanın her köşesinden öğrenciler için oldukça çekici bir yer. Buradaki eğitim sistemini özel kılan şey, sunduğu geniş program çeşitliliği ve her öğrenciye kendine özgü fırsatlar sunabilmesi. Dil okulları, İngilizce öğrenmenin yanı sıra Amerikan kültürünü deneyimleme imkanı da sağlıyor.

Başlangıçtan ileri seviyeye kadar değişen İngilizce programları, öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeleri için tasarlanmıştır. Amerikan tarihi ve kültürü gibi derslerle zenginleştirilen bu kurslar, öğrencilere Amerika’nın sosyo-kültürel yapısını daha iyi anlama fırsatı veriyor ve uyum sürecini hızlandırıyor.

Uluslararası öğrenciler için bir buluşma noktası olan Amerika’daki dil okulları, farklı kültürel arka planlardan gelen öğrencilerin küresel bir öğrenme ortamında bir araya gelmelerini sağlıyor. Öğrenciler, dünyanın dört bir yanından gelen arkadaşlar edinerek farklı kültürleri tanıma şansı buluyorlar ve sürekli İngilizce konuşarak bolca pratik yapabilme fırsatına sahip oluyorlar.

Üniversiteye geçiş yapmayı planlayan öğrenciler için de hazırlık programları sunan bu okullar, akademik İngilizce becerilerini ve Amerikan üniversite sistemi hakkında bilgileri geliştirmeye yardımcı oluyor.

Kısacası, Amerika’daki dil okulları, öğrencilere sadece dil öğrenme imkanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda onları kültürel açıdan zengin bir ortama sokuyor. Her öğrencinin kişisel ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bu sistem, Amerika’nın kendine has kültürüyle öğrencilere unutulmaz deneyimler sunuyor.

Amerika dil okulları tek tip eğitim içeriği olan okullar değildir. Her öğrencinin talebine göre kurslar mutlaka vardır. Öğrenciler, temel İngilizce, ileri İngilizce, iş İngilizcesi ya da akademik İngilizce gibi özelleştirilmiş derslerden yararlanabilirler.

Amerika’da Dil Eğitimi Ücretleri

Amerika’da dil eğitimi ücretleri kursun içeriğine göre değişkenlik gösterir. Bir öğrenci eğer Amerika’ya dört haftalık bir eğitim için gidecekse, 12 haftalık giden öğrenciye göre daha az ücret öder.

Bunun dışında eğitimin yanı sıra konaklama, yeme-içme, sigorta vb. gibi ek seçeneklerden de yararlanacaksanız ücretlendirme değişir. Amerika’daki dil okullarının sunduğu eğitim, konaklama, yeme-içme gibi paketler sayesinde öğrenciler ücretlendirmeden tasarruf edebilirler.

Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık’ın deneyimli çalışanlarıyla birebir iletişime geçerek fiyatlandırma ve avantajlar hakkında daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Amerika’da Günlük Yaşam Maliyetleri

Amerika, dünyanın en iyi ekonomisine sahiptir. Bu da alım gücünün yüksek olduğu anlamına gelir. Temel gıdaların oldukça ucuz olduğu Amerika için bir öğrencinin yanında bulundurması gereken para aslında pek de fazla olmasa da olur. Yine de gideceğiniz bölgenin nasıl bir yer olduğunu araştırmanız gerekmektedir. Eğer Amerika’nın zengin bir bölgesine gidecekseniz elbette fiyat performansı değişebilir. Amerika dil kursuna gidecek öğrenciler Amerika’da uzun kalmayı hedefliyorsa, kendi güvencelerini sağlayabilecekler kadar para onlar için yeterli olur.

Amerika’da Konaklama Maliyetleri

Amerika dil kursu fiyatları haricinde, öğrenciler Amerika’da konaklama maliyetleri hakkında da bilgi sahibi olmak isterler. Eğitimin yanı sıra Amerika gibi büyük bir ülkede güvenli bir şekilde yaşamak oldukça önemli ve hassas bir noktadır.

Konaklama maliyetleri değişir. Öğrencilerin Amerika’da konaklayabilecekleri bazı yerler mevcuttur:

  • Dil okullarının yurtları. (Burada tek ya da çift kişilik odalarda konaklama sağlayabilirsiniz.)
  • Geçici ev tutma. (Kendi dairenizi de tutabilirsiniz.)
  • Aile yanı konaklama. (ABD hükümetiyle anlaşmaları olan bazı aileler, İngilizce öğrenmek için Amerika’ya gelen bazı öğrencileri evlerinde ağırlayarak ek gelir elde etmektedirler.)

Bu sıralamalar mümkündür. Ancak birçok öğrenci dil okullarının yurtlarında kalmayı tercih etmektedir.

Amerika’nın En Uygun Fiyatlı Dil Okulları

Amerika’da dil okulu fiyatları bazı faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. Amerika dil okulu ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler bilmelidirler ki, iyi bir eğitim sayesinde hem eğitim hem de kariyerlerinde daha başarılı olup maddi hayatlarını güvence altına alabilirler.

Sizin için anlaşmalı olduğumuz okullarla iletişime geçerek bütçenize göre bazı tablolar oluşturduk. Yazının devamında tabloları inceleyip bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erken başvuru fırsatlarımız ve avantajlı paketlerimiz sayesinde Amerika’ya uygun fiyata gidebilirsiniz.

2024 Yılı Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika dil okulu fiyatları, öğrencilerin en merak ettiği konulardan biridir. 2024 yılı dil okulu fiyatlarını aşağıdaki listeler üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kaplan International Amerika Dil Okulu Fiyatları

Kaplan International Amerika dil okulu, Amerika’nın Boston, Chicago, Los Angeles, Miami, New York, Berkeley, Philadelphia, Seattle ve Santa Barbara vb. gibi bölgelerinde bulunan ve her yıl milyonları bünyesinde ağırlayan bir dil okuludur.

Yalnızca Amerika’da değil, İngilizce konuşulan hemen hemen her ülkede de eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Öğrencilerine hem dil hem de kariyer odaklı seçenekler sunan ve yurt dışında deneyim kazanmalarını sağlayan Kaplan International Amerika dil okulu fiyatları 2024 listesi aşağıdaki gibidir:

12 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 20 + 7 Ders: 4860 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 5355 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 20 + 7 Ders: 4545 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 5040 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 20 + 7 Ders: 4410 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 4860 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 20 + 7 Ders: 8640 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 9540 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 20 + 7 Ders: 8100 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 9000 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 20 + 7 Ders: 7830 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 8640 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 20 + 7 Ders: 12960 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 14310 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 20 + 7 Ders: 12150 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 13500 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 20 + 7 Ders: 11745 USD

Haftalık 28 + 7 Ders: 12960 USD

EC Amerika Dil Okulu Fiyatları

EC Amerika dil okulu, Amerika’nın Boston, San Francisco, New York, San Diego ve Los Angeles gibi şehirlerinde bulunan, donanımlı, iyi eğitmenleri olan bir dil kursu. Her sene milyonlarca öğrenciyi ağırlayan ve onlara Amerikan kültürünü, İngilizceyi en iyi şekilde öğreten bir kurumdur. EC Amerika dil okulu fiyatları 2024 listesi aşağıdaki gibidir:

12 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 24 Ders: 3864 USD

Haftalık 30 Ders: 4536 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 24 Ders: 3864 USD

Haftalık 30 Ders: 4536 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 24 Ders: 3948 USD

Haftalık 30 Ders: 4578 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(San Diego)

Haftalık 24 Ders: 4032 USD

Haftalık 30 Ders: 4578 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 24 Ders: 7224 USD

Haftalık 30 Ders: 7980 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 24 Ders: 7224 USD

Haftalık 30 Ders: 8550 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 24 Ders: 7308 USD

Haftalık 30 Ders: 8064 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(San Diego)

Haftalık 24 Ders: 7392 USD

Haftalık 30 Ders: 8232 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 24 Ders: 10836 USD

Haftalık 30 Ders: 11970 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 24 Ders: 10836 USD

Haftalık 30 Ders: 11970 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 24 Ders: 10962 USD

Haftalık 30 Ders: 12096 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(San Diego)

Haftalık 24 Ders: 11088 USD

Haftalık 30 Ders: 12348 USD

LSI Amerika Dil Okulu Fiyatları

New York, San Diego, San Francisco/Berkeley, Boston gibi şehirlerde bulunan LSI Amerika dil okulu, öğrencilerin hedeflerine göre bireysel İngilizce kursları ve yanında birçok ek avantajı olan bir dil okuludur. LSI Amerika dil okulu fiyatları 2024 avantajlarıysa aşağıdaki tabloda verilmiştir:

12 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 20 Ders: 3393 USD

Haftalık 25 Ders: 4017 USD

Haftalık 30 Ders: 4173 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 20 Ders: 3120 USD

Haftalık 25 Ders: 3549 USD

Haftalık 30 Ders: 3939 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 20 Ders: 3120 USD

Haftalık 25 Ders: 3549 USD

Haftalık 30 Ders: 3939 USD

 

12 Hafta Dil Okulu(San Diego)

Haftalık 20 Ders: 3120 USD

Haftalık 25 Ders: 3549 USD

Haftalık 30 Ders: 3939 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 20 Ders: 6240 USD

Haftalık 25 Ders: 7644 USD

Haftalık 30 Ders: 7644 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 20 Ders: 5772 USD

Haftalık 25 Ders: 6552 USD

Haftalık 30 Ders: 7254 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 20 Ders: 5772 USD

Haftalık 25 Ders: 6552 USD

Haftalık 30 Ders: 7254 USD

 

24 Hafta Dil Okulu(San Diego)

Haftalık 20 Ders: 5772 USD

Haftalık 25 Ders: 6552 USD

Haftalık 30 Ders: 7254 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(New York)

Haftalık 20 Ders: 9360 USD

Haftalık 25 Ders: 11466 USD

Haftalık 30 Ders: 11466 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(Boston)

Haftalık 20 Ders: 8658 USD

Haftalık 25 Ders: 9828 USD

Haftalık 30 Ders: 10881 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(San Francisco)

Haftalık 20 Ders: 8658 USD

Haftalık 25 Ders: 9828 USD

Haftalık 30 Ders: 10881 USD

 

36 Hafta Dil Okulu(San Diego)

Haftalık 20 Ders: 8658 USD

Haftalık 25 Ders: 9828 USD

Haftalık 30 Ders: 10881 USD