İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda, Avrupa’da bulunan ve iklimiyle ilgi çekici ülkelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Avrupa standartlarında eğitim olanağı da sağlayan İrlanda’da yüksek lisans eğitimi görmek pek çok öğrenci açısından özel bir ülkedir. Eğitim kalitesinin çok iyi olması ve İrlanda’da bulunan üniversitelerin saygınlığı İrlanda’da master yapmak konusunda pek çok öğrenciyi harekete geçirmektedir. Özellikle Dublin’de bulunan Facebook, Google ve Apple gibi markaların merkezlerinde çalışma fırsatı bulunması yüksek lisans eğitimi konusunda avantajlar sağlar. Bu kapsamda siz de yüksek lisans eğitimi için İrlanda’yı tercih edebilirsiniz.

İrlanda’da Yüksek Lisans Eğitimi ve Eğitim Süresi

İrlanda’da yüksek lisans 1 yıl sürmektedir. Ayrıca eğitim sonrasında 2 yıl çalışma izni vermektedir. Burada önemli olan tercih edilen eğitim programı ve üniversite olmaktadır. Bu nedenle İrlanda’da yüksek lisans için bir eğitim kurumu seçmek m istiyorsunuz? Eğitim süresi, kalitesi ve ücretleri gibi pek çok detayı dikkate almalısınız.

İrlanda Yüksek Lisans Başvuru Süreci ve Kabul Şartları

İrlanda’da yüksek lisans eğitimi almak ve kariyer planlamasını titiz bir şekilde yapmak amacıyla harekete geçmek istiyorsanız başvuru şartlarını değerlendirmeniz elzem. Bu noktada aşağıda sıralanan koşulları sağladığınızdan emin olmalısınız. Şartları sağlayan adayların başvuruları kısa sürede kabul alacaktır.

  • CV
  • En Az 2 Referans
  • En Az 2,5 Not Ortalaması
  • IELTS Sınav Sonucu (En az 6,0)
  • Motivasyon Mektubu
  • Portfolyo (Bazı Bölümler için)

Koşulları karşılayan adaylar başvurularını yaparak okuldan gelecek cevabı beklemelidir. Başvuruları zamanında ve eksiksiz yapan adayların kabul almaları çok yüksek bir olasılıktır. Bu konuda size sunduğumuz yurtdışı eğitim danışmanlığı ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. İrlanda’da bulunan saygın eğitim kurumları sayesinde siz de kaliteli bir eğitim alma imkânına ulaşmak adına hemen başvurularınızı yapmalısınız.

İrlanda Yüksek Lisans Eğitimi Ücretleri ve Masraflar

İrlanda, İngiltere’nin eğitim sistemini benimsemiş bir ülkedir. Bu nedenle de sunulan yüksek lisans eğitiminin kalitesi fazlasıyla tatmin edicidir. Ancak eğitim kalitesi kadar önemsenen bir konu daha vardır.  Bu da öğrencilerin yıllık ödemeleri gereken yüksek lisans eğitim ücretleridir. Bu ücretler tercih edeceğiniz okula ve programa bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle de İrlanda’da yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız titiz bir araştırma yapmanız her şeyden önemlidir.

İrlanda’da eğitim görmenin yanı sıra konaklama ve yaşam masraflarını da değerlendirmeniz gerekir. Bu çerçevede İrlanda’da master yapmak diğer pek çok Avrupa ülkesine kıyasla uygun maliyetlidir. Siz de eğitim sürecini İrlanda’da tamamlayarak yüksek lisans konusunda en ideal kararı verebilirsiniz.