Dubai Dil Okulları

ES Dubai

ES Dubai

EP Dubai

EP Dubai

En iyi dil okullarına sahip olmakla bilinen Dubai’de, birçok öğrencinin kendi tercihlerine göre diledikleri okulu bulabilmeleri mümkün. Öğrencileri iyi bir seviyeye getirmeye çalışan Dubai’nin en iyi dil okulları, sundukları teknolojik ekipmanlar, eğitimli öğretmenler ve ek fırsatlar sayesinde oldukça ünlülerdir.

Dubai nasıl bir yerdir?

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan en büyük şehirlerden biridir, ayrıca çok da popülerdir. Modern binaları, ultra lüks alışveriş merkezleri, ışıklı gökdelenleri bu şehri farklı ve popüler yapan faktörlerdir.

Lüksün yanı sıra, Dubai birçok kültürü içerisinde barındıran, tarihi değerlere önem veren de bir şehirdir. Birçok farklı ülkenin insanlar vardır. Yerli Arap nüfusu dışında Avrupa, Amerika, Filipin, Hindistan ve Pakistan gibi yerlerde yaşayan insanların da çoğunlukta bulunduğu bir şehirdir. Dubai’ye giden farklı milletler kendi kültürlerinden de bir şeyler kattıkları için çok kültürlü bir dokuya sahiptir.

Dubai hem hızlı hem de dinamik bir şehirdir. Alışveriş için gidebileceğiniz pek çok nokta, tüm kültürlere ait restoranlar, yerel kafeler gibi hizmetlerin yanı sıra gece hayatı da renklidir.

Lüksün yanı sıra, Dubai birçok kültürü içerisinde barındıran, tarihi değerlere önem veren de bir şehirdir. Birçok farklı ülkenin insanlar vardır. Yerli Arap nüfusu dışında Avrupa, Amerika, Filipin, Hindistan ve Pakistan gibi yerlerde yaşayan insanların da çoğunlukta bulunduğu bir şehirdir. Dubai’ye giden farklı milletler kendi kültürlerinden de bir şeyler kattıkları için çok kültürlü bir dokuya sahiptir.

Dubai hem hızlı hem de dinamik bir şehirdir. Alışveriş için gidebileceğiniz pek çok nokta, tüm kültürlere ait restoranlar, yerel kafeler gibi hizmetlerin yanı sıra gece hayatı da renklidir.

Dubai Dil Kursu: Avantajları da Beraberinde Getiren Bir Ülke!

Dubai dil kursu oldukça popülerdir. Hem İngilizce hem de Arapça öğrenmek isteyen öğrenciler için harika bir fırsattır. Bu kurslar, farklı seviyelere hitap eden öğrenciler için de oldukça idealdir. Dubai’deki dil kursları etkin öğretim teknikleri sayesinde öğrencilerin dil kapasitelerini artıran ve aynı zamanda kültürel olarak yeni deneyimler kazanmalarına da önayak olur.

Dubai’de farklı milletlerin yaşadığından bahsetmiştik. Öğrenciler Dubai’de dil öğrenmeye giderek hem bağlantılarını genişletebilir hem de farklı milletlerden insanlarla tanışıp arkadaşlık kurabilir.

Teknolojinin ve lüksün etkisi alında olan Dubai, dil okulları için de aynı özeni gösterir. Hijyenik sınıfları, son model teknolojik cihazları, lüks konaklama ve yeme-içme mekanları sayesinde öğrencilerin hem eğitim hem de temel ihtiyaçlarını karşılamakta da oldukça başarılıdır.

Dubai Dil Okulu Vizesi 

Türkiye’den Dubai’ye gidecek öğrencilerin; program süresi, çalışma izni ve oturum izni tercihine göre gerekli vize tipine karar verip vize alması gerekmektedir. Vize tipine göre okulun istediği ek belgeler olabilmektedir. Vize süreci ile alakalı aşağıdaki bilgileri dikkatle incelemeyi unutmamalısınız:

 • Önce Dubai’de bir dil okulu seçmelisiniz,
 • Seçtikten sonra başvuruda bulunmanız gerekir.
 • Başvuru, konaklama, yeme içme gibi seçeneklere karar verdikten sonra okulun size kabul belgesi göndermesi gerekmektedir.
 • Kabul belgesi geldikten sonra vize başvurusunda bulunmak için talep edilen belgelerin hazırlanması ve okul ödemesinin yapılması gerekir.
 • Pasaport, biyometrik fotoğraf, dil okulu kaydı kabul belgesi gibi temel belgeler tamamlandıktan sonra okul vize süresini başlatır.

Tüm bunları tek başına yapmak zor ve yorucudur. İşte bu noktada danışmanlıklara başvurarak iş yükünüzü hafifletebilirsiniz. Dubai İngilizce kursu avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık ile iletişime geçerek size rehberlik etmeye hazırız!

Dubai’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları 

 • Turizm cenneti olması sebebiyle öğrencilerine uluslararası deneyim yaşatır,
 • Her ne kadar bir Arap şehri olsa da, İngilizce en çok konuşulan dildir. Şehrin canlı kozmopolit yapısında konuşma ve dinleme pratikleri artar,
 • Eğitimin yanı sıra Dubai’yi keşfetme şansı elde ederler,
 • Oradaki insanlarla tanışarak kariyer anlamında bağlantılarını genişletebilme fırsatları olur çünkü Dubai aynı zamanda uluslararası bir iş merkezidir,
 • Güven dolu bir ortamda eğitim almanın tadını çıkarırlar. Dubai, dünyanın en güvenilir şehirleri arasında ilk 10’dadır ve suç oranı yok denecek kadar azdır. 
 • Dubai’de vizelerinde %99 onay oranı sunmakta. Vize reddi endişesi duymadan planlarınızı yapma fırsatınız olur.

Dubai’de dil eğitimi almanın avantajlarını yukarıda sıraladık ancak bu maddelerin dışında birçok avantaj da beraberinde gelir.

Dubai Dil Okulu Başvuru Süreci 

Dubai dil okulu başvuru süreci aslında o kadar da zor değildir, Bir danışmanla görüştükten sonra hedefinizdeki dil okulunu seçersiniz. Seçtikten sonraysa okul başvurunuz yapılır. Okuldan gelen kabul belgesi ve fatura ile birlikte okulun ödemesi yapılır; ödeme dekontu ve diğer belgeleri okula ilettikten sonra ise okul vize sürecini başlatır. 

Dubai Dil Okulları için Başvuru Şartları

Dubai dil okulları için başvuru şartları şu şekildedir: yaş sınırı (bazı okullar yaş sınırı talep edebilir), eğitim ücretinin karşılanabileceğine dair kanıt, uluslararası sağlık sigortası, eğer okul talep ederse niyet mektubu vb. gibi maddeler sıralanabilir.

Yine de unutmamak lazım ki, her okulun başvuru şartları farklıdır. Bu yüzden seçtiğiniz okulun sizden talep ettiği şartları mutlaka iyi incelemelisiniz.

Her dil okulunun kendi başvuru şartları olabilir, bu nedenle başvuru öncesinde okulun resmî web sitesinden veya yetkili temsilcilerinden gerekli şartlar hakkında detaylı bilgi almak önemlidir. Bu şartları karşıladığınızda, başvurunuzu tamamlayarak dil eğitimi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Dubai Dil Okulları Fiyatları 

Dubai dil okulları fiyatları kurstan kursa değişkenlik göstermektedir ve kurs ücretleri dolar bazlı sunulur. Eğitimin içeriği, eğitim süresi, konaklama, yeme-içme ücretleri dahil ya da dahil olmayan paketler tam fiyatı belirleyen etkenlerdir.

Kesin bir fiyat verebilmek yukarıda açıkladığımız etkenlere göre değişkenlik göstereceği için net fiyat almak için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Dubai Dil Kursu Fiyatları 2024

Dubai dil okulu fiyatları 2024’e özel fırsatlarla sizi bekliyor. Öğrencilerimize sağladığımız avantajlar sayesinde onların Dubai’ye dil kursuna gitmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

Sadece İngilizce değil Arapça kurslarına da giderek yerinde dilediğiniz dili öğrenme fırsatları için bizi arayabilirsiniz.

En İyi Dubai Dil Okulu Danışmanlığı: Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık

En iyi Dubai dil okulu danışmanlığını mı arıyorsunuz? İşte karşınızda Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık! Yıllardır öğrencilerimizi istedikleri ülkelere uygun fiyatlarla gönderen biz, deneyim kazanmalarını ve istedikleri dili öğrenmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

Yıllardır bu alanda kendini geliştiren, yurtdışında bağlantılar edinen deneyimli eğitim danışmanlarımız dil kurslarına gitmek isteyen öğrencilere en iyi dil kurslarını, konaklama imkanlarını, çalışma imkanlarını vb. gibi faktörleri göstererek onlara doğru yönlendirmeler yapıyor.

Bizi arayarak ya da ofisimize gelerek detaylı bilgiler edinebilirsiniz.