Malta Dil Okulları

EC Dil Okulu Toronto

EC Malta

EP Dubai

EP Malta

Atlas Malta

Atlas Malta

IELS Malta

IELS Malta

ESE Malta

ESE Malta

Malta, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de olan ve Sicilya’nın güneyinde kalan adalar devleti olarak bilinir. Akdeniz’in incisi olan, harika mekanları, güneşi ve aşık eden deniziyle herkesin merak ettiği bir ülkedir. Sadece tatil için değil, insanlar orada eğitim almak ya da yaşamak için de pek isteklilerdir. Malta dil okulları bu konuda öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Malta dil okulları sayesinde öğrenciler İngilizceyi anadili gibi öğrenebilme fırsatını yakalarlar. Modern eğitim teknikleri, teknolojileri ve gelişmiş eğitmenleri sayesinde öğrenciler yüksek kalitede eğitim alabilirler. Malta’nın ikliminin güzelliği, dost canlısı halkı ve zengin kültürel mirası, dil öğrenimi deneyimini daha da eğlenceli kılar. Malta dil kursunun yanı sıra öğrenciler hem yeni insanlarla tanışmak hem de tatil yapmanın avantajından yararlanabilirler! Malta’nın birbirinden çeşitli ve güzel tarihi yerlerini keşfedip günlük hayatta İngilizce konuşarak dil becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar.

Malta Dil Kursu Avantajları

Malta dil kursları, öğrencilerin hedeflerine göre çeşitli programlar sunmaktadır. Başlangıç seviyesinden başlayıp ileri seviyeye kadar farklı seviyelerdeki kurslar sayesinde öğrenciler ihtiyacı olan kursu seçmekte zorlanmazlar.

  • Genel İngilizce,
  • Sınav için İngilizce,
  • İş İngilizcesi ya da
  • Akademik İngilizce,

gibi kurs seçeneklerinden ihtiyaçlarına göre olanı seçerek hizmet alabilirler. Malta dil kursları, gelişmiş sınıfları ve birebir derslerle öğrencilere özel bir öğrenme deneyimi sunan ülkelerdendir.

Ayrıca eğitim kurumları Malta’nın denizine, sahiline ve güzel alanlarına yakın yerlerde bulunur. Dersten çıkan öğrenciler aynı zamanda tatilin de tadına varabilirler. Herkesin İngilizce bildiği Malta’da plajlara, kafelere ya da restoranlara giden öğrenciler oranın yerlileriyle iletişime geçerek her şey hakkında sohbet edebilme şansına sahip olurlar. Tatil bölgesi olduğu için pek fazla hediyelik eşya satan yerlere gidebilir ve hediyeler alırken İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Malta İngilizce Kursu Seçenekleri

Malta İngilizce kursları profesyoneldir, yani ana dilleri İngilizce olan eğitmenlerden ders alırsınız. Ana dili İngilizce olan eğitmenler sayesinde öğrenciler kendi ana dillerini hiç konuşamayacakları için otomatik olarak İngilizcelerini geliştirebilme fırsatı yakalayacaklar. Malta İngilizce kursu veren eğitim kurumlarında dinleme, konuşma, okuma ve yazma gibi becerilerin üzerinde bol bol pratik yapıp seviyenizi yükseltme fırsatından yararlanacaksınız. Malta İngilizce kursuna giden her öğrenci dil öğreneceği için grup derslerine katılarak ve birbirinizle iletişime geçerek pratik uygulamalar yapma şansı elde edeceksiniz. İngilizce kurslarına katılan öğrenciler, uluslararası öğrencilerle tanışma ve kültürel değişimde bulunma fırsatı da bulurlar. Bu sayede hem İngilizceyi hem de Malta kültürü başta olmak üzere diğer kültürlere de aşina olacaklar.

Malta’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler Hangileridir?

Malta’da dil eğitimi almak isteyenler için bazı şehirler oldukça popülerdir:

  • Sliema: Malta’nın en çok tercih edilen ve en hareketli şehridir diyebiliriz. Sahil boyu restoranları, kafeleri, lüks otelleri sayesinde hem lüksü hem de müzeleri ve kültürel aktiviteleriyle tarihi aynı anda deneyimleyebileceğiniz bir şehirdir.
  • St. Julian: Tıpkı Sliema gibi, St. Julian’da gençlerin tercih ettiği, gece hayatı bol, turistik ve modern seçenekleri olan bir şehirdir. Hem İngilizce öğrenip hem de eğlencenin tadına varmak isteyenler için tercih sebebidir.
  • Valletta: Malta’nın başkenti olarak bilinir. Eğer tarih seviyorsanız ve kültürel çeşitliliklere açıksanız kesinlikle tercih etmeniz gereken yerlerden biridir.
  • Gozo: Daha olmakla birlikte doğal güzellikleriyle bilinen bir şehirdir. Eğer hem İngilizce öğrenip hem de kafa dinlemek gibi şartlarınız varsa bu fırsatı Gozo’da değerlendirmenizden yanayız.

Malta Adası’nın her şehri, farklı özelliklere sahiptir. Sıraladığımız şehirler haricinde merak ettiğiniz yerleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede öğrenciler, tercihlerine ve dil öğrenme hedeflerine göre Malta’nın şehirleri arasından seçim yapabilirler.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Malta’da dil eğitimi almanın avantajları saymakla bitmez. Malta Adası’nın resmi dili Maltacadır fakat en çok konuşulan dil İngilizcedir. Bu sayede öğrencilere tatili, farklı bir kültürü ve dil öğrenimini aynı anda sağlar.

Bir diğer avantajı, ana dili İngilizce olan diğer ülkelere göre ucuz olması. İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelere nazaran Malta dil okulu fiyatları, konaklama, yeme içme daha ucuzdur.

Ayrıca kolay vize veren bir ülkedir. Evraklar sorunsuz bir şekilde tamamlandığı zaman kolayca alınabilir. Özellikle Türk öğrenciler vize kolaylığından dolayı eğitim için Malta’yı tercih edebilirler.

Tam bir dil okulu ülkesidir! Ada olmasına rağmen 50’nin üstünde dil okulu vardır. Yılın her ayında öğrencilere kapılarını açan Malta, çok fazla öğrenciyi dil öğretmek amacıyla ülkesine kabul eder.

Farklı milletten insanlarla tanışarak bağlantılarınızı genişletebilme fırsatı sunan bir ülkedir de. Bildiğiniz üzere çok turistik bir yer olan Malta, tatili ve eğitimi aynı anda yürütürken yeni bağlantılar kurmanıza da izin veren bir ülkedir.

Malta’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çoğu öğrenci Malta’da dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışarak para kazanmak ister. Malta’da diğer ülkeler gibi öğrenci vizesine haftanın belli bir saati çalışma izni veren bir ülkedir. Bu sayede part-time dedikleri yani yarı zamanlı (haftada 20 saat) çalışarak okurken para da kazanıp ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Çalışma izni ile ilgili bilinmesi gereken iki önemli husus vardır; 

  • Çalışma izni sahibi olmak isteyen öğrenciler 12 hafta ve üzeri bir programa kayıt olmalıdır. 
  • 12 hafta ve üzeri program kaydı yaptıran öğrencilerin çalışma izinleri, 12. Haftanın sonunda başlamaktadır.

Uzun vadeli bir program ihtiyacında sadece ihtiyaçları karşılamanız için değil, ayrıca belirli bir seviyeye getirdiğiniz İngilizcenizi insanlarla sürekli iletişim halinde olarak daha iyi bir seviyeye getirebilmek için de tercih edebileceğiniz bir imkandır. Konu hakkındaki detayları size aktarmaktan mutluluk duyacağız.

Malta Dil Okulları için Başvuru Şartları

Malta dil okulları için başvuru şartları öğrencilerin en merak ettiği noktalardan biri. Bazen kafa karıştırıcı gibi gelse de aslında öyle değil. İşte bu yüzden eğitim danışmanlarımız sizinle. Malta dil okulları için başvuru şartları için bazı temel maddeler vardır: Öğrencinin dil seviyesi, konaklayacağı yeri seçmiş olması, sağlık sigortası, adli sicil kaydı vb. gibi belgeler talep edebilir.

Ancak başvuru şartları okuldan okula değişkenlik gösterir. O yüzden seçtiğiniz okulun talep ettiği şeyleri size detayıyla aktaracağımızdan emin olabilirsiniz.

Malta Dil Okulları Fiyatları

Malta dil okulları fiyatları, okulun kapasitesi, kurs süresi, eğitimin yoğunluğu gibi etkenlere göre değişir ancak Malta, diğer ülkelere göre çok daha ucuz bir ülkedir ve ana dili İngilizce olduğundan kaliteli bir eğitim sunar. Malta dil okullarının kurs fiyatları haftalık veya aylık olarak belirlenebilir. Konaklama, yeme-içme ve ek talepler için fiyatlarda değişiklik olması mümkündür. Öğrenciler kendi bütçelerine göre okul seçmekte zorlanmazlar. Hem ucuz olması hem de her kesime hitap etmesi sebebiyle fiyatları avantajlıdır.

Malta Dil Kursu Fiyatları 2024

2024 yılında Malta dil kurslarının fiyatları yine taleplere göre değişkenlik gösterecektir. Ancak 2024 yılına özel dil okullarında indirimler mümkündür. Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak biz, öğrencilerimizin Malta’ya daha uygun fiyatlarla gitmesi için çeşitli indirimler yapmaktayız. Malta dil kursu fiyatları, 2024 senesi avantajlarını öğrenmek ve daha fazla bilgiye erişmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malta Dil Eğitimi Alırken Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Farkı

Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak biz, Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için onları her şeyde yönlendiren, onlara rehberlik eden bir kurumuz. Bu danışmanlık, öğrencilere okul seçimi, konaklama, vize işlemleri ve diğer lojistik konularda yardımcı olurken kolaylık da sağlar.

Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık’ın alanlarında deneyimli danışmanları, öğrencilerin taleplerine uygun olacak en iyi seçenekleri ve avantajları sunarak, onların eğitim sürecinden verim almasını sağlamaktadır. Öğrencilerimize özel indirim fırsatları ve birebir danışmanlık sayesinde onları hayallerine kavuşturmak en önemli motivasyonumuzdur.