Avustralya’da Yüksek Lisans

The University Of Notre Dame Australia

International Graduate Institute

Avustralya yüksek lisans eğitimi konusunda dünyanın en makbul ülkelerinden bir tanesidir. Lisans eğitiminin de benzer seviyede olduğu ülkede dünya çapında üniversite sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu kapsamda uluslararası öğrencilerin Avustralya’ya akın etmesi söz konusu olmaktadır. Ekonomik, kültürel ve eğitim anlamında ilgi çeken Avustralya’da siz de master yapma ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Kaliteli eğitim kadar dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olma fırsatı da oldukça ilgi çekicidir. O halde Avustralya’da yüksek lisans eğitimi ile ilgili değerlendirmeler yapmanın tam sırası!

Avustralya Yüksek Lisans Eğitimi ve Eğitim Süresi

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi, 1 – 2 yıl devam etmektedir. Eğitim süresinin farklılaşmasında tercih edilen programın oldukça önemli bir etkisi vardır. Bu çerçevede Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde program ve okulu bir arada değerlendirerek size en uygun olan master eğitimini tercih edebilirsiniz.

Avustralya Yüksek Lisans Kabul Şartları ve Başvuru

Dünyanın saygın bir ülkesi olarak kabul gören Avustralya’da eğitim görme mi istiyorsunuz? ÜStelik yüksek lisans süreçlerini tamamlamak adına başvurularınızı yapmak mı istiyorsunuz? Bu durumda yüksek lisans için hangi şartların arandığına bir göz atmak en doğrusu olacaktır. Bir uluslararası öğrenci için Avustralya’da yüksek lisans yapmak için aşağıdaki şartların karşılanması gerekmektedir.

  • Lisans Diploması
  • En Az 2,0 Not Ortalaması
  • IELTS ya da TOEFL Skoru
  • Referans Mektubu

Bu koşulları sağlayan adayların okula göre bazı ekstra belge ve bilgileri sunması da istenebilmektedir. Gerekli evrakı zamanında okula gönderen öğrenciler başvuru aşamasını sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmektedir. Siz de Avustralya’da yüksek lisans eğitimi için başvurularınızı tamamlayarak başarılı bir sürece kapı aralayabilirsiniz.

Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitim Ücretleri ve Masraflar

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen bir öğrenci olarak masraflar hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Peki, Avustralya’da yüksek lisans programları için ödemeniz gereken ücretler nelerdir? Buna ek olarak Avustralya’da yaşam giderleri ve konaklama gibi pek çok detayı da dikkate almak gerekmektedir.

Avustralya üniversiteleri sayesinde yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız seçeceğiniz bölüme ve okula bağlı olarak çeşitli ücretler ödemelisiniz. Burada en önemli husus tercih edeceğiniz program ve okulun standartları olacaktır. Eğitim maliyetlerinin yanı sıra dikkate almanız gereken bir konu da günlük yaşam giderleridir. Konaklama, ulaşım ve yemek konuları dikkate alındığında Avustralya çok ucuz bir ülke değildir. Ancak Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında daha uygun bütçelerle eğitim almanıza imkân tanımaktadır.