Kanada’da Üniversite

University Canada West

University Of Niagara Falls

Kanada’da üniversite eğitimi konusunda dünyanın en saygın eğitim kurumlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Öğrencilerin dünyada saygın kabul edilen bir okulda eğitim görmesi akademik kariyerlerine katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda dünyanın her ülkesinden öğrenciler Kanada’da üniversite eğitimi almak adına başvurular yapmaktadır. Eğitim standartları konusunda dünyanın en iyi 3 üniversitesinden biri olan Kanada’da siz de eğitim konusunda gerekli adımları atmak istemez misiniz? Kusursuz bir lisans eğitimi ve sonrasında sizi bekleyen iş fırsatlarıyla Kanada’da eğitim görmek bir başka olacak!

Kanada’da Üniversite Eğitimi ve Eğitim Sistemi

Kanada’da üniversite eğitimi College ve Üniversite olmak üzere iki temel kurum tarafından sağlanmaktadır. Lisans eğitiminin genellikle 4 yıl olduğu Kanada’da teknik bölümlerin ve Hukuk programlarının 5-6 yıl olduğundan söz etmek gerekir. Eğitim kalitesinin arttırılması adına bütün değişiklikleri yapan Kanada’da standartların ötesinde bir eğitim süreci vardır. Ancak Kanada’da lisans eğitimi Amerika üniversite eğitimi ile benzerlikler göstermektedir.

Kanada’da bulunan üniversitelerin önemli bir kısmı dünyanın en iyi 500 ve 1000 üniversitesi gibi sıralamalarda yer almaktadır. Bu yönüyle bütün dünyada geçerliliği olan diploma almak mümkündür. Hem kaliteli bir eğitim hem de dünyada geçerli bir diploma için tercihinizi Kanada’da lisans eğitiminden yana kullanmalısınız.

Kanada Üniversite Eğitimi Başvuru Süreci ve Kabul Şartları

Kanada’da eğitim görmek ve lisans eğitimini tamamlamak isteyen bir öğrenci olarak öncelikle aşağıda sıralanan koşulları sağlamanız gerekmektedir. Bu bağlamda başvuru sürecini titizlikle yürütürken lisans eğitimi için çok önemli bir adım atabilirsiniz.

  • TOELF ve IELTS Sınav Skoru
  • Lise Diploması ve Transkript
  • CV
  • Pathway Programı

Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrenci için lise ortalaması ve IELTS skoru farklılık gösterebilmektedir. Çünkü her okulun talepleri benzer değildir. Bu kapsamda başvurulacak okulun özel şartları değerlendirilerek kaliteli bir eğitime adım atmanız olasıdır. Hukuk’tan Tıp’a kadar her alanda eğitim göreceğiniz Kanada üniversiteleri size çok özel bir kariyer fırsatı sunuyor.

Kanada Üniversite Eğitimi Ücretleri ve Masraflar

Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler çok kaliteli bir eğitim alacaklarını bilseler de eğitim giderleri ve masrafları değerlendirmek durumundadır. Çünkü Kanada gerek eğitim ücretleri gerekse de yaşam giderleri konusunda pahalı bir ülkedir. Üniversite eğitimi için ödenecek ücretler belirlenirken Kanada’da dikkat edilen konu seçilen program ve okuldur. Çünkü her okul ve programın ücreti aynı değildir. Tabi burada programın süresi de önemli bir faktör olarak kabul edilmektedir.

Siz de masraflar ve diğer bütün soru işaretlerine cevap vermek ister misiniz? O halde bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Kanada’da konaklama, yaşam ve diğer bütün merak ettiklerinizi yurtdışı eğitim danışmanlarımız vasıtasıyla cevaplandırabilirsiniz.

UNIVERSITY OF CANADA WEST