Amerika Dil Okulları

new york

New York Dil Okulları

boston

Boston Dil Okulları

san francisco

San Francisco Dil Okulları

san diego

San Diego Dil Okulları

Amerika’nın En İyi Dil Okulları

Amerika, herkesin rüyası olan, insanların tekrardan gidip keşfetmek istediği nadir ülkelerden biridir. Nüfusu 332 milyondur. Dünya üzerinde en yoğun nüfusa sahip üçüncü ülkesidir.

Bu yoğun nüfuslu ülkenin ana dili İngilizcedir. Küçüğünden yaşlısına herkesin bildiği bir dil olduğu için, İngilizceyi en rahat öğrenebileceğiniz ülkelerden biridir.

Gelelim Amerika’daki dil okullarına… Amerika’daki en iyi dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerine çeşitli kültürel imkân, teknolojik sınıflar ve eğitimli öğretmenlerin donanımını sunar.

Öğrenciler, Amerika’ya İngilizce öğrenmenin yanı sıra Amerikalıları tanımak, kültürlerine uyum sağlamak ve sokak ağzını, yani gündelik İngilizceyi de tanıyıp, öğrenme fırsatını elde ederler.

Amerika’nın her şehri İngilizce öğrenmek için mükemmeldir. Amerika’da dil eğitimi almak ve kusursuz bir İngilizceye sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Amerika Dil Kursu Fırsatı

Amerika’ya dil kursuna gitmenin birden çok sebebi vardır: Hiç İngilizce bilmeyenler, gündelik İngilizceyi bilip daha fazla kendini geliştirmek isteyenler, akademik İngilizcesini geliştirmek isteyenler ve kariyer amaçlarla İngilizcelerini geliştirmek isteyenler şeklinde sıralanabilir.

Bu kurslar, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar devam eder ve öğrencilerin hem bireysel hem de sosyal olarak ilerlemelerini sağlar. Amerika’daki dil okulları, öğrencilerin anlama, konuşma, yazma ve okuma becerilerini geliştirmeye odaklanan bir müfredata sahiptir.

Amerika İngilizce Dil Kursu

Amerika’da dil öğrenmek İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes için ideal bir ülkedir. Dünya dili olan İngilizce asla eskimeyen ve hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bir dil. Dünyanın üçüncü büyük ülkesi Amerika’da binlerce dil okulu vardır. Amerika’nın her şehrinde dil okulu bulunur ve hepsi de tam teşekküllü okullardır. Amerikan eğitmenler tarafından verilen eğitimler sayesinde ana dili Türkçe olan öğrenciler sürekli İngilizce konuşmaya maruz kalacakları için kısa zamanda hızlıca Amerikan kültürüne ve insanına uyum sağlarlar.

Amerika Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Diğer ülkelere nazaran Amerika’nın hemen hemen her şehrinde İngilizce eğitimi alabileceğiniz dil okulları vardır. Ancak bazılarını sizler için sıraladık:

 • New York,
 • Los Angeles,
 • Boston,
 • San Francisco,
 • Miami,
 • Washington,
 • San Diego,
 • Orlando,
 • Las Vegas vb.… gibi şehirler sıralanabilir.

Amerika’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirler, çeşitlilik ve fırsatlar açısından bir hayli zengindir. Yukarıda saydığımız listenin haricinde Amerika’nın birçok farklı, donanımlı, tam teşekküllü dil okulları vardır. Hayal ettiğiniz şehri seçmek ve dilediğiniz dil okuluna gitmek için Amerika muhteşem bir ülke!

Amerika Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika, Türkiye’ye vize şartı sunan ülkelerden biridir ve Amerika’ya gitmek isteyen biri Amerika vizesine başvurması gerekir. Bu vize türlerinden biri de Amerika öğrenci vizesidir.

Amerika öğrenci vizesi, Amerika’ya eğitim için giden insanların başvurmak zorunda olduğu bir vizedir ve adı F-1 vizesidir. Lise, üniversite, dil okulu gibi eğitimler için alınması gerekir.

Bu vizenin alınması için öğrencilerin mutlaka herhangi bir Amerikan eğitim kuruluşundan kabul mektubu alması gerekir. Kabul şartı dışında adli sicil kaydı, Amerika’da kalacağınız sürede masraflarınızı karşılamanız için gerekli olan maddi şartları da karşılamanız gerekir.

Amerika öğrenci vizesi için daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz.

Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Amerika’da dil eğitimi almanın avantajları saymakla bitmez. İş dünyasının, kültür-sanatın, sporun ve daha birçok şeyin merkezi Amerika, ekonomisi de çok iyi olan bir ülke olduğu için hemen hemen herkesin gitmek istediği bir ülkedir.

İşte bazı avantajları sizler için sıraladık:

 • İngilizceyi ana dil gibi öğrenme şansı,
 • İngilizce öğrenmenin yanı sıra Amerika kültürünü yakından tanıma fırsatı,
 • Ana dili İngilizce olan insanlarla tanışma ve arkadaş olma fırsatı,
 • Kariyer bağlantılarını genişletme fırsatı,
 • Yeni yerler keşfetme fırsatı,
 • Çok kültürlü bir ortamda yaşama fırsatı,
 • Dünya çapında tanınan eğitim kurumlarında eğitim görme fırsatı,
 • Birebir teknolojiyi yakından takip etme fırsatı,
 • Amerika gibi büyük bir ülkede tek başına yaşamanın getirdiği özgüven, ayakta durabilme vb. gibi kişisel gelişimi ilerletmek.

Amerika’da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Amerika’da F1 öğrenci vizesinde öğrencilere genel yasal bir çalışma izni sunulmamaktadır. Öğrenciler yalnızca kampüs içinde part time (haftada 20 saat) çalışma iznine sahip olurlar. Amerika’nın para birimi dolar ve dünyanın en değerli para birimlerinden biridir. Öğrencilerin, kampüs içi çalışma izni ile eğitim süreçlerinde kısıtlı da olsa dolar kazanarak harçlıklarını çıkarmaları mümkün olur. Ayrıca diploma, sertifika ve yüksek lisans öğrencilerin eğitim sonrasında başvurabileceği bir çalışma izni mevcuttur. OPT (Optional Practical Training), akademik programları biten öğrencilere eğitim sonunda 9 aylık bir çalışma izni imkanı sunar. Bu opsiyonel bir programdır. Mutlaka eğitim danışmanlığı şirketinden Amerika öğrenci ve çalışma vizesi hakkında detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu zorlu süreçte deneyimli danışmanlar sayesinde çok kolay ve hızlı bir şekilde Amerika vizesine sahip olmanız mümkün.

Amerika Dil Okulu Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Amerika dil okulu başvuru süreci için önce bir eğitim danışmanlığıyla iletişime geçmeniz gerekir. Profesyonel eğitim danışmanına İngilizceyi hangi amaçla öğrenmek istediğini, Amerika’nın hangi şehrine gitmek istediğinizi, ne kadar kalmak istediğinizi vb. gibi düşüncelerinizi dile getirdikten sonra danışmanla bir yol alırsınız.

İkinci bir maddeyse bütçe. Amerika’daki dil okulları her bütçeye göre eğitim fırsatları sunar. Genellikle paket şeklinde sunulan bu eğitim avantajları: konaklama, yeme-içme, haftalık ya da aylık dil öğrenme şeklinde sıralanır.

Hangi eğitim paketini de almak istediğinize karar verdikten sonra eğitim danışmanızla birlikte dil okuluna başvuru gerçekleştirirsiniz.

Başvurunuz dil okulunun heyetinden geçtikten sonra kabul edilir. Bu süreçten sonra da vize başvurusu için hazırlıklar yapılır.

Vize başvurusu için belli başlı belgeleri temin etmelisiniz. Bunlar: 

 • Pasaport (geçerlilik tarihinin bitmesine yakın olan pasaportlar sorun olabilir, bu yüzden pasaportunuzu yenilemede fayda var), 
 • Biyometrik fotoğraf, 
 • I20 / Amerika’daki dil okulundan gelen kabul belgesi, 
 • Banka hesabınızda eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayacak miktarda para, 
 • Adli sicil kaydı 
 • DS160 form konfirmasyonu (Online başvuru formudur)

Bu belgeler ile birlikte randevu günü ve saatinizde konsolosluğa vize mülakatına gitmeniz gerekiyor. Mülakat aşamasında sizleri nelerin beklediği konusunda sizi mutlaka bilgilendiriyor olacağız. Mülakat sonunda vize memuru vize onayınızı alıp almadığınızı belirtecek. Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık’ın yurt dışı eğitim danışmanları siz Amerika’ya gitmeden önce ve gittikten sonra bile birebir sizinle görüşmeye devam edecektir.

Amerika Dil Okulları İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru şartları okuldan okula değişir. Genellikle dil okulları yaş sınırı belirlemez. Bunun dışında adli sicil kaydı, eğitim geçmişi vb. gibi şartları yerine getirmeniz beklenebilir. Daha fazla detaya erişmek için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Amerika dil okulları fiyatları okulun konumu, eğitim süresi, ekstra konaklama talebi, eğitim için materyaller gibi etkenlere göre değişkenlik gösterir. Ancak her bütçeye uygun dil eğitimi sunan Amerika’ya her yıl dil eğitimi için giden öğrenci sayısı bir hayli fazladır.

Amerika Dil Kursu Fiyatları 2024 Yılında Nasıl Olacak?

2024 yılında Amerika dil kursu fiyatları hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, ekonomik koşullara göre belirleneceğini ifade etmek gerekir. Ancak Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, tüm öğrencilerimiz için yeni yıla özel indirim avantajlarıyla sizlerle!  Bizimle iletişime geçerek hem 2024 yılı Amerika dil kursu fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir hem de avantajlı paketlerden faydalanabilirsiniz!

En İyi Amerika Dil Okulu Danışmanlığı: Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık

Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, Amerika ve diğer ülkelerin en iyi dil okullarına başvurmak isteyen öğrencilere rehberlik eden ve önde gelen bir danışmanlık şirketidir. Bünyemizde yıllardır bu sektöre emek vermiş, bilhassa yurtdışındaki anlaşmalı okullarımıza gitmiş, binlerce öğrencimizi hayallerine kavuşturmuş danışmanlarımız bulunmaktadır.

Kaliteli danışmanlarımız, öğrencilere okul seçimi, başvuru ve vize işlemlerinin yanı sıra yurtdışında ihtiyacı olabilecek her konuda yardımcı olmaktan ve öğrencilerimizi hayallerine kavuşturmaktan mutluluk duyan insanlardır. Kusursuz bir İngilizce ve farklı kültür deneyimi için buradayız. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimize de gelebilirsiniz. Randevu için şimdi arayın!