İngiltere Dil Okulları

london

Londra Dil Okulları

brighton

Brighton Dil Okulları

cambridge

Cambridge Dil Okulları

oxford

Oxford Dil Okulları

bristol

Bristol Dil Okulları

Manchester Dil Okulları

İngilizce, günümüzde bir dünya dili haline gelmiş yetkin dillerden biridir. Dünya çapında iletişimi sağlayan en büyük ögelerinden biri olduğu için bilim, sanat, kültürel etkileşim gibi birçok sebep İngilizceyi daha da önemli kılmaktadır.

Eğer globale açılmayı hedefliyorsanız; dünya ile etkileşimde kalmak ve kendinizi küresel çapta geliştirmek için İngilizce öğrenmeye ve dolayısıyla dil eğitimi almaya ihtiyacınız olabilir.

En başta İngiliz dilinin merkezi olması; İngiltere’yi, dil eğitimi verme konusunda oldukça avantajlı bir konuma getirmektedir. Bir dili öğrenmek için en iyi konum, o dilin anavatanıdır. Böylece dilin doğuş kurallarıyla ilgili kültürel birikimler edinir, dilinizi; ülke yerlileriyle daha çok pratik yaparak daha hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz. İngiliz Konseyi tarafından onaylı eğitimler veren birçok köklü dil kurumunu barındırması sebebiyle İngiltere, yurt dışı dil eğitimi için en uygun ülkelerden biridir. Bunun yanında dil eğitimi alırken yalnızca dil geliştirmekle kalmayıp turistik bir hedefinizi de gerçekleştirebilir, İngiliz kültürünü yakından tecrübe etme fırsatı bulabilirsiniz.

3 aylık kana

İNGİLTERE DİL KURSU

İngiltere; İngilizcenin anavatanı olması sebebiyle bu dilin en iyi öğrenileceği ülkelerin başında gelir. Bu sebeple kurulmuş olan birçok kuruluş arasında önde gelen British Council ve tercih edilen benzeri kurumlar, yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngiltere’deki dil okullarına kolay ulaşabilmesi için vize işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır. Bir dili anavatanında öğrenmek, öğrenim gören kişiye pratik yapması için oldukça geniş bir çevre tanımaktadır. Bu sebeple İngiltere’deki dil okullarının sayısı da epey fazladır.

Bu kurslar arasında seçim yapabilmeniz için belli bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgilere ek olarak İngiltere’ye gidene kadar olan süreçte ise biz, dil öğrenimi almak isteyen müşterilerimize yurt dışı eğitim, evrak bilgisi ve başvuru şartları ile ilgili bilmeleri gereken tüm bilgileri ve gerekli her türlü desteği sağlıyoruz.

İNGİLTERE DİL EĞİTİM PROGRAMLARI

İngiltere dil okulları, aday öğrencilerinin vize işlemlerinde kolaylık sağlanması için çeşitli kuruluşlarla çalışırlar. Bu kuruluşlar aynı zamanda İngiltere dil okullarında gösterilen İngilizce derslerini de akredite eden kuruluşlardır. English UK, Quality English, IALC, The English Network gibi birçok kuruluş tarafından onaylanan dil kursları, öğrencilerin vize başvuruları için çok daha avantajlı seçenekler olacaktır. İngiltere Dil okulları çeşitli ihtiyaçlara yönelik çeşitli programlar hazırlarlar. Program içerikleri, program süresi gibi etkenler ihtiyaca göre şekillenir. Genel İngilizce Eğitimi, Yoğun Eğitim, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi gibi program çeşitlerinden ihtiyacınıza hitap edeni seçmenizde yardımcı olacağız.

Akademik İngilizce: Eğitiminizi ve yüksek lisans gibi doktora planlarınızı yabancı dilde gerçekleştirmenizin dünya çapında gelişmeniz açısından oldukça büyük yararı vardır. Bu gibi durumlarda İngilizce bilmek tek başına yeterli gelmeyebilir, eğitimin devamlılığı için gerekli olan literatür taraması ve akademik jargon hakkında daha fazla bilgi gerekebilir. Böyle durumlarda başvurmanızın uygun olacağı yabancı dil kursu Akademik İngilizce kursudur.

Hukuk-Tıp gibi Alana Özel İngilizce: Bazı meslekler başlı başına kendi jargonuyla yeni bir dil oluşturabilecek kadar güçlü etkilere sahiptir. Tıp ve hukuk gibi dilin hayati önem içerdiği alanlara yönelik İngilizce kursları bu sebeple ayrı tutulmaktadır.

Genel İngilizce: Kendinizi tatmin olacak şekilde ifade edebileceğiniz, kültürel ve dilsel açıdan kendinizi yeterli konuma getirebileceğiniz düzeyde bir dil eğitimi sağlayan programdır.

Sınava Hazırlık: Herhangi bir akademik sınavdan geçmek için yeterli İngilizce bilginiz yoksa başvurabileceğiniz en iyi programdır.

İNGİLTERE DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK ŞEHİRLER

İngiltere, İngilizcenin anavatanıdır. Bu sebeple İngiltere’nin neredeyse tüm şehirleri, İngilizce eğitimi almaya elverişlidir. Dil eğitimi alınabilecek şehirler arasında seçim yaparken geniş olanaklar tanınmakta ve yalnız dil eğitimi değil, kültürel bir katkı da sağlanmış olur. Ünlü edebiyatçılar, bilim insanları, sanatçı ve düşünürlerin köklü tarihini taşıyan; teknolojik gelişmeleri ve hayat akışıyla son zamanlarda yükselişe geçen birçok şehir seçeneği bulunmaktadır.

Londra: Köklü geçmişi ve kültürel birikimiyle İngiltere’nin gözbebeği olan Londra; seyahat edilebilecek birçok konuma sahip olmasıyla yalnız dil değil kültürel birikimi de geliştiren şehirlerdendir.

Oxford: Oxford Üniversitesi’nin kuruluşuna şahitlik eden bu şehir tam bir öğrenci şehridir. Geçmişi oldukça köklü bir akademiye dayanan bu şehir elbette dil okullarının olmazsa olmazıdır.

Cambridge: Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde ilk beşe giren Cambridge Üniversitesi’nin bulunduğu konum olmakla bilinen bu şehir, yine Oxford gibi akademik geçmişiyle dil okullarını cezbeden bir diğer alternatiftir.

Brighton: Denize kıyısı olan Brighton, bu özelliğinden dolayı birçok turisti de her yıl ülkesinde misafir etmektedir. Dil kurslarının yanında turistik avantajlara ve gezilecek yerlere de sahip olan Brighton şehrinin yerli halkı da oldukça misafirperverdir. Bu misafirperverlik uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini de beraberinde getirir.

En İyi İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de her geçen gün yeni bir dil okulu açılmakta ve İngiltere dil okulları arasında seçim yapmak bir hayli zorlaşmaktadır. En iyi İngiltere dil okullarını seçmek için önemli birkaç kriteri taşıyan okulu ele almak gerekir. Okulların British Council gibi kuruluşlardan onaylanmış olması, onaylı ve resmî kurumlar tarafından akredite edilmesi bu kriterlerden yalnızca birkaçıdır. Bu gibi kriterleri bünyesinde barındıran dil okulumuz, en iyi İngiltere dil okulları arasında yerini almıştır.

Bunun dışında İngilizce eğitimini hangi amaçla aldığınız da şehir seçiminde önemli faktörlerden biridir. Genel İngilizce ve yoğun İngilizce eğitimlerini kültürel ve turistik olarak gelişmiş şehirlerde alabilmeniz mümkünken Akademik İngilizce, Eğitim İngilizcesi ve Alana özel İngilizce eğitimlerini akademik geçmişi köklü olan şehirlerde bulunan İngiltere dil okulundan almanız avantajınıza olacaktır.

İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİNİN AVANTAJLARI

İngiltere, İngiliz dilinin doğduğu yer olması bakımından bu dilin en iyi öğrenilebileceği ülkelerin başındadır. Gerek aksan gerekse dilin kültürel edinimleri bakımından İngiltere’de İngilizce öğrenimi oldukça kolaydır. Yurtdışı dil eğitimi açısından İngiltere pratik yapmak için oldukça geniş bir alan tanır. Bunun dışında İngiltere dil okullarına tıpkı sizin gibi dilini geliştirmek üzere gelen birçok yabancı da sizinle birlikte olacağından birbirinizle konuşarak dilinizi daha hızlı ilerletme şansına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca İngiltere’nin gelişmiş ulaşım hatları ve tarihi birikimiyle birlikte gezilecek yerleri de oldukça fazladır. Bu sebeple hem genel kültür ve tarihi geziler yapabilir hem de bu geziler esnasında pratik yapma şansını yakalayarak dilinizi ilerletebilirsiniz. İngiltere’deki dil okulları bu kültürel ve turistik yerlerin farkındadır bu sebeple öğrencilerini buralarda gezdirebilmek için uygun sosyal etkinlikler de düzenlerler. Öğrencilerin bu sosyal etkinliklerde eğlenmesi ve İngilizcelerini geliştirmelerinin yanı sıra kültürü tanıma fırsatı da yakalamasını amaçlarlar.

İNGİLTERE DİL EĞİTİMİ BAŞVURU SÜRECİ

  1. Okulunuzu Seçin: Okul seçiminde en önemli kriter, amaca hizmet eden bir kurum seçmektir. Dilinizi hangi yönde geliştirmek istiyorsanız o alanda dersler veren kursları seçeneklerinize eklemelisiniz. Bunun yanında İngiltere dil okulu fiyatları ile bütçenizin uyumluluğunu da mutlaka kontrol etmelisiniz. 
  2. Başvuru Süreci: Seçtiğiniz kursa onlara eğitime gelmek istediğinizi başvuruyla bildirdikten sonra sizden istedikleri evrakları da mutlaka onlara ulaştırmalısınız. 
  3. Kabul Mektubu: Başvurduğunuz kursun sizi kabul ettiği haberini size ulaştıran kabul mektubunu aldıysanız geriye kalan tek aşama olan vizeyi de tamamlamanız gerekir. Bu aşamada aldığınız kabul mektubu vize işlemlerinizi de kolaylaştıracaktır.
  4. Vize Başvurusu ve Kabulü: Gerekli evrakların ve kabul mektubunun teslimi sonrasında vize başvurunuz yetkili kurumlarca incelenir ve vize onayınız verilir. Vize onayından sonra okulun gerekli ödemeleri yapılır ve final konfirmasyonlar alınır. Buradan sonra yapacağınız tek şey valizinizi hazırlamaktır.

Bu aşamaların tümünde yanınızda olarak takıldığınız konularda size yol göstermek isteriz. İngiltere dil okulları ile vize başvuruları arasında bağlantı bulunmakta, bu sebeple dil öğrenmeye gelen kişilerin vize başvuruları kolaylaşmaktadır. Dilin gelişim yönüne uygun şehrin seçilmesiyle başlayan başvuru süreci, gerekli evrakların toplanması ve yetkili temsilciliklere teslim edilmesiyle devam eder. Temsilcilikten çıkacak onayın en hızlı şekilde çıkması için son sürat çalışmaya devam eden kurumumuzdan müjdeli haberi almanızla birlikte başvuru süreciniz sonlanır ve artık yolculuk için hazır olursunuz.

İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI

Her yaşa ve her bütçeye uygun olarak hazırlanan avantajlı İngiltere dil okulu fiyatları ve çeşitli sürelerle belirlenmiş dil programları bulunur. Başvurulan kurs okullar kapsamında yer alıyorsa dört temel dil becerisinin yanında kültürel, sosyal etkinliklere ve sportif faaliyetlere de yer vermektedir. Başvurulan kurumun olanakları, seçilen dil öğrenim programı ve dil öğrenim sürecinin yoğunluğu fiyatta değişikliklere neden olan önemli etkenlerdir. Bulunduğunuz konum, alacağınız dil kursunun türü ve haftalık ders saati yoğunluğu yurtdışı dil eğitiminde fiyatı etkileyen temel ögelerdendir.

Bunun haricinde konaklama seçenekleri, dil kursuna yakınlık gibi koşullar da İngiltere dil okulu fiyatlarını etkilerler. Aile yanında veya apartta konaklama gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. İngiltere dil okulu fiyatları da oranın para birimi olan pound üzerinden hesaplanır.

İngiltere’de 3 Aylık Dil Eğitimi Fiyatları

İngiltere’de 3 Aylık kısa dönem dil eğitimi fiyatları başvurulan okul ve programa göre değişiklik gösterir. Kısa programlarda da genel ve yoğun seçenekleri mevcuttur. Bu sürecin yoğunluğu ve ders sayısı ücreti şekillendiren unsurlardandır. Seçtiğiniz kursun bulunduğu şehir, ulaşım mesafeniz de göz önüne alınarak; daha çok yoğun ve kısa dönem eğitimler fiyat açısından da ekonomik tutulmaya çalışılan seçeneklerdendir.

İngiltere’de 6 Aylık Dil Eğitimi Fiyatları

3 aylık kısa dönem dil eğitimi sürecine göre daha geniş bir zaman söz konusu olduğundan pratik yapma şansı artmakta ve kültürel-sosyal faaliyetlere katılım olanağı çoğalmaktadır. Yine seçilen kurumun düzenlediği ek faaliyetler ve dil öğrenim sürecine katkı sağlayacak diğer etkinlikler fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alır. Gittiğiniz şehir ve kaldığınız yerin kursa yakınlığı yine önem arz etse de 6 aylık genel programlı kursların maliyetleri 3 aylık yoğun programlara nazaran biraz daha fazla olacaktır. 

İngiltere Dil Okulu Fiyatları 2024

2024 yılı itibariyle belirlenecek olan kur düzeyine göre İngiltere dil okulu fiyatları bakımından olabildiğince ekonomik davranan kuruluşların sayısı kısıtlı olacaktır. Bu ekonomik süreçte de kuruluş olarak yanınızda yer alacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. 2024 yılının en ekonomik dil okulları arasında yer almak için oldukça iddialıyız!

İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere dil okullarında eğitim almak, vize almanın da en hızlı yollarından biridir. Belirlenmiş onaylı kuruluşların kurslara verdiği yetki ile İngiltere dil okulunun kabul mektubu vize alım aşamasında oldukça destek sağlamaktadır. Fakat bu süreçte vize hakkında bazı sorular akla takılmakta ve konuyla alakalı rehberliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu rehberlik ihtiyacını karşılamak için web sitemizi inceleyebilir daha detaylı bilgi için ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere dil okulu seçimi ve kabul mektubunun alınmasından sonra eğitim süresi göz önünde bulundurularak yetkili kurumlara gerekli evraklarla başvuru yapılır. Başvuru sırasında alacağınız vizenin türünü öğrenim sürenize göre belirleyebilirsiniz. 6 ay ve daha kısa öğrenim süresi için turist vizesi yeterli olurken 6 ayı geçen eğitim süresinde öğrenci vizesi şartı aranmaktadır. Vize türünüze uygun başvuruyu gerekli evraklar eşliğinde online veya yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz. Yetkili kurumların cevabını aldıktan sonra gereken tek şey yeterli hazırlığı sağlayıp uçak biletinizi ayarlamaktır.

İNGİLTERE DİL EĞİTİMİ VE ÇALIŞMA İZNİ

İngiltere’de dil eğitimi programlarında öğrencilere çalışma izni maalesef sunulmamaktadır.