Dubai Dil Okulu Fiyatları

Dubai Dil Okulu Fiyatları

Dubai dil okulu fiyatları, kaliteli dil okulları, eğitimde yer alan teknolojik imkanları ve turizmin önde gelen konumlarından biri olması sebebiyle oldukça popüler ve kozmopolit bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Dubai dil okullarının bu özellikleri nedeniyle dünya çapında birçok öğrenci Dubai dil okullarına dil eğitimi başvurusu yapmaktadır. Bu başvuruların yoğunluğu ve Dubai’nin ekonomik imkanlarının genişliği düşünüldüğünde Dubai dil okulları fiyatları da öğrencilere kolaylık olması açısından oldukça makul aralıklarda tutulmaktadır.

Dubai’de dil okulu fiyatları, seçeceğiniz eğitim programı ve süresi, alacağınız eğitim türüne göre ihtiyaç duyacağınız dokümanlar ve benzeri eğitim ihtiyaçlarınıza göre şekillenmektedir. Her dil okulu gibi Dubai dil okulları ücretleri de yılın belli dönemlerinde ve eğitim sezonlarında kampanya ve indirim fırsatları sağlayabilmektedir.

DUBAİ’DE YAŞAM

Günümüzde Dubai, binlerce turisti; lüks AVM’leri, eğlence mekanları, modern mimari ile oluşturulmuş eserleri ve çölde gerçekleştirilebilecek birçok hobi imkanıyla karşılar. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri arasından en büyük 2. Ülke olması ve ekonomik kalkınmışlığı sebebiyle birçok turist için cazibe noktası haline gelmiştir. Yalnızca turistlerle sınırlı kalmayıp birçok öğrenci için de bir fırsat noktası haline gelen Dubai’de halkın büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Ülkede bulunan insanların çok küçük bir kısmı yerel halktan olup büyük çoğunluğu göçmen ve turizm amaçlı gelen gezginlerden oluşmaktadır.

Ekonomik bakımdan petrol ile büyük bir kazanç sağlayan Dubai zengin bir ülke olduğundan birçok küresel şirket ve firmanın merkezlerini de içinde barındırır. Bu da Dubai’nin birçok sektör ve alanda istihdam sağladığını göstermektedir. Zenginlik söz konusu olunca Dubai’deki yaşam standartlarının yüksekliğinden de söz edilmekte, bu sebeple ülkenin ekonomik açıdan herhangi bir sektöre bağlılığı söz konusu değildir.

Birçok turistin cazibesine kapıldığı Dubai, bulunduğu coğrafyadaki komşu ülkelerinin yarattığı bir algı sebebiyle

DUBAİ WORK AND STUDY

Dubai work and study imkanları sağlayan çeşitli Dubai dil okulları bulunmaktadır. Bu dil okullarına başvurmanız halinde 20 haftaya kadar olan eğitimlerinizde Dubai vizeniz work and study kapsamında düzenlenmekte ve bir yıllık çalışma izniyle birlikte verilmektedir. Bu sebeple ekonomik anlamda yurtdışı dil eğitimleri için yeterli imkanlara sahip olamayan veya para biriktirmek isteyen birçok öğrenci için Dubai’de dil okulu ücretlerini karşılamak çok daha kolay.

Bunun dışında Dubai dil okullarında 24 haftadan fazla sürecek bir eğitim alacak öğrenciler Dubai konsolosluğundan 1 yıllık oturum izni alma hakkını da elde etmiş olurlar. Bu da Dubai work and study imkânı sırasında Dubai’de yüksek lisans eğitimi görebilme gibi birçok eğitim fırsatının da kapısını açmış olur.

DUBAİ’DE ÖĞRENCİLER İÇİN YAŞAM MALİYETLERİ

Dubai dil okullarında eğitim görmek için vize başvurusu yapılması esnasında, başvuru yapan öğrencinin banka hesap dökümünde yalnızca eğitim alacağı dil okulunun eğitim bedelini karşılayacak kadar para bulundurması yeterlidir. Bu sebeple Dubai dil okulu fiyatları ve Dubai dil eğitimi, dünya çapında oldukça ekonomik bir dil eğitim fırsatı olarak karşımıza çıkar.

Dubai dil okulları öğrenciler için oldukça fazla çalışma imkânı sunduğundan bir öğrencinin hem geçimini sağlayıp hem dil eğitimi görmesinin, bunun yanında para da biriktirebilmesinin en uygun olduğu konumlardan biridir.

Vize konusunda en az sorun yaşanan ülkelerden biri olsa da Dubai, vize reddi durumunda okul kayıt ücreti ve vize ücreti haricinde ödenen tüm ücretler iade edilmektedir.

DUBAİ’DE ULAŞIM

Dubai, dünyanın birçok yerinden turist karşılamakta ve ülkenin %87’sini göçmenler oluşturmaktadır. Birçok yabancıyı karşılayan bu konum, elbette gelişmiş ulaşım olanaklarını da beraberinde getirir. Bulunduğu coğrafya gereği hava sıcaklıklarının yüksek seviyelerde seyrettiği Dubai’de ulaşım sistemleri bu durumdan etkilenmeyecek biçimde geliştirilmiş olmakla beraber ekonomik anlamda güçlü bir yer olduğundan ulaşım açısından birkaç farklı seçeneği de bize sunmaktadır. Metro gibi gelişmiş raylı ulaşım sistemlerinin yanında halkın büyük çoğunluğu özel araçlarla seyahat etmektedir. Ek olarak toplu taşıma ve ulaşım sistemlerinde yalnızca kadınlara ait alanlar bulunmakta tercih ise bireylere bırakılmaktadır.

DUBAİ’DE KONAKLAMA

Dubai’de dil eğitimi alan öğrenciler için dil okullarının anlaşmalı olduğu okula yakın paylaşımlı odalarda kalma seçeneğinin yanında merkeze daha yakın yerlerde rezidans tipi tek kişilik konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Elbette dil okullarının anlaşmalı olduğu konaklama tipi çok daha ekonomik bir seçenek olmakla beraber Dubai’ye gene bir dil eğitimi öğrencisinin aylık konaklama dahil masrafı 800 ile 1200 dolar arasındadır. Rezidans tipi tek kişilik konaklamada ise aylık 850 dolar gibi bir kira bedeli ortaya çıkmaktadır. Her iki seçenekte de öğrenciler Dubai’de çalışarak kazandıkları miktarla hem konaklama ücretlerini hem de aylık cep harçlıklarını karşılayabilmektedirler.

DUBAİ’DE EĞİTİM

Her türlü eğitim ihtiyacına sunduğu fırsatlarla Dubai, özellikle dil eğitimi almak için oldukça uygun bir konumdur. Dubai’deki dil eğitimine baktığımızda birçok Dubai Dil Okulu seçeneği ile karşılaşırız. Bu dil okulları farklı eğitim ihtiyaçlarına verdikleri cevaplar bakımından birkaç çeşide ayrılmaktadırlar. Dubai ekonomik bakımdan oldukça gelişmiş merkezlerden biri olması sebebiyle eğitim alanında da en yüksek kalitede eğitim imkânı ve son teknoloji eğitim materyalleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu ekonomik gelişmişlik Dubai dil okulu fiyatlarını da oldukça makul bir seviyede tutmakta, öğrenci cebine uygun düzeyde fiyatlar oluşturmaktadır.

Halkın büyük bir kısmı İngilizce konuşmakta bunun yanında gelen turistlerin büyük bir çoğunluğu İngilizce iletişim kurmaktadır. Bu sebeple özellikle İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye giden öğrenciler her şekilde dil pratiği yapma imkanına sahip olmaktadırlar.

DUBAİ’DE EĞİTİM MALİYETLERİ

Dubai dil okulu fiyatları yılın belirli dönemlerinde ve belirli eğitim sezonlarında indirime girmektedir. Dubai dil okulu fiyatları öğrenci cebine uygun seviyede tutulmakta; dünya çapında birçok öğrenci Dubai dil okullarında İngilizce eğitimi talebiyle buraya gelmektedir. Bu yoğun eğitim talebi de Dubai dil okulu fiyatlarına yansımakta ve fiyatları çok daha makul hale getirmektedir.

Dubai dil okullarını en çekici kılan özellik ise vize için konsolosluğa başvurduğunuzda gitmek istediğiniz Dubai dil okulunun fiyatı ne kadarsa sadece o kadar parayı banka hesabınızda bulundurmanız yeterli oluyor; ekstra parayı hesabınızda göstermenize gerek kalmıyor. Bu sebeple de Dubai dil okulları dünya çapında öğrenciler tarafından oldukça tercih edilebilir hale gelmiş durumda.

DUBAİ’NİN EN İYİ DİL OKULLARI

Dubai dil okulları, kaliteleri ve fiyatları bakımından çeşitli skalalara ayrılmaktadırlar. Öğrenci dostu, ihtiyaçlara cevap verme yüzdesi yüksek ve kaliteli eğitim imkanları sunan Dubai dil okullarından birkaç örnek:

English Path Dil Okulları: İngiltere merkezli bu dil okulunun dünyada bulunan kampüsleri arasında en genişi Dubai’dedir. Global Education Group bünyesinde yer alan dil okulu yoğun dil eğitimi alan öğrencilerle yeni katılan öğrencilere bir arada bulunma ve etkileşim şansı tanımaktadır.

ES Dil Okulları: Her türden dil öğrenimi ihtiyacına cevap verecek olan Es dil okulları, genel, yoğun ve akademik İngilizcenin yanı sıra uluslararası sınavlara hazırlık programları ve marketing-job hunting alanlarında da dil eğitimi vermektedir.

DUBAİ DİL OKULU FİYATLARI 2024

Dubai dil okulu fiyatları 2024 itibarıyla her yıl olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Fakat Dubai dil okulu fiyatları 2024 yılında dünyada bulunan birçok dil okuluna kıyasla benzerlerine göre çok öğrenci dostu ve ekonomik bir çerçevede tutulmaktadır. Dünyanın en güvenli bölgelerinde ilk 3’e girmesi, turistik anlamda oldukça geniş aktivite yelpazesinin olması, farklı ülkelerden insanlarla etkileşim şansının yüksek olması ve ülkede dışarıdan öğrenim gelecek öğrencilere yönelik kolaylaştırıcı ekonomi politikalarının sağlanması sebebiyle dünyanın pek çok yerinden öğrenci Dubai dil okullarına başvurmaktadır. Bu başvuruların yoğunluklarına göre Dubai dil okulu fiyatları 2024 yılı içinde farklı sezonlarda değişiklik gösterebilir.

ES DUBAİ DİL OKULU FİYATLARI

68 farklı milletten öğrenciye dil eğitimi konusunda ev sahipliği yapan ES dil okulları Dubai’nin merkezinde yer alır.

Kısa Dönem Paket Ücretleri

4 Hafta: 2361 USD

8 Hafta: 3263 USD

12 Hafta: 3983 USD

16 Hafta: 5022 USD

20 Hafta: 5470 USD

24 Hafta: 5820 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt Ücreti

Eğitim Ücreti

Konaklama Kayıt Ücreti

4 Haftalık Paylaşımlı Konaklama Ücreti

DXB Havalimanı Transferi

Vize Masrafları

İlk Seviye Kitap Ücreti

Uzun Dönem Paket Ücretleri (Oturum İzinli)

24 Hafta: 6956 USD

28 Hafta: 7509 USD

32 Hafta: 8085 USD

36 Hafta: 8750 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt Ücreti

Eğitim Ücreti

Konaklama Kayıt Ücreti

4 Haftalık Paylaşımlı Konaklama Ücreti

DXB Havalimanı Transferi

Vize Masrafları

İlk İki Seviye Kitap Ücreti

1 Yıllık Sağlık Sigortası

1 Yıllık Emirates ID Card

EP (ENGLISH PATH)  DİL OKULU FİYATLARI 

Sabah ve öğleden sonra eğitim şansı tanıyan EP dil okullarında istediğiniz saatlerde eğitimi seçebilir, Dubai’nin tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz.

Education Visa Paket Program Ücretleri

12 Hafta (Sabah): 3839 USD

12 Hafta(Öğleden Sonra): 3298 USD

12 Hafta (Akşam): 2888 USD

16 Hafta (Sabah): 4855 USD

16 Hafta (Öğleden Sonra): 4156 USD

16 Hafta (Akşam): 3732 USD

20 Hafta (Sabah): 5611 USD

20 Hafta(Öğleden Sonra): 4734 USD

20 Hafta (Akşam): 4226 USD

24 Hafta (Sabah): 6288 USD

24 Hafta(Öğleden Sonra): 5271 USD

24 Hafta (Akşam): 4770 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt Ücreti

Tercih Edilen Eğitim Ücreti

Konaklama Kayıt Ücreti

4 Haftalık Konaklama Ücreti

DXB Havalimanı Transferi

Program Boyunca Eğitim Materyalleri

4 Hafta Paylaşımlı Konaklama 

Vize Masrafları

Study & Work Paket Ücreti (1 Yıllık Vize Paketi)

1 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Sabah): 6098 USD

1 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Öğleden Sonra): 5856 USD

1 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Akşam): 5471 USD

2 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Sabah): 6998 US

2 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Öğleden Sonra): 6518 USD

2 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Akşam): 6118 USD

3 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Sabah): 7719 USD

3 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Öğleden Sonra): 7287 USD

3 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Akşam): 6723 USD

4 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Sabah): 8691 USD

4 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Öğleden Sonra): 7826 USD

4 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Akşam): 6851 USD

5 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Sabah): 9663 USD

5 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Öğleden Sonra): 8583 USD

5 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Akşam): 7363 USD

6 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Sabah): 9999 USD

6 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Öğleden Sonra): 8847 USD

6 Ay İngilizce + 6 Ay Business Diploma Programı (Akşam): 7887 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt Ücreti

Tercih Edilen Eğitim Ücreti

6 Aylık International Diploma in Business Programı

Program Boyunca Eğitim Materyalleri

Kariyer Danışmanlığı

1 Yıllık Öğrenci Oturum Vizesi

4 Hafta Paylaşımlı Konaklama Ücreti

Konaklama Kayıt Ücreti

DXB Havalimanı Transfer