Oxford International College Hallifax

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı Hallifax

Sürekli Bakım Asistanlığı  Devlet destekli bir program olduğu için gerekli şartları yerine getirdiğinizde kalıcı oturum alma şansı bulunmaktadır. Program bir yıl sürmektedir ve bitiminde 2 yıl çalışma izni alıp sonrasında oturum başvuru sürecini başlatabilirsiniz.
Programla ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için sıraladık.

Sürekli Bakım Asistanlığına başvurabilir miyim? 

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı, uluslararası öğrencilerin Kanada Sertifika Programları kapsamında başvurabildikleri ve Nova Scotia’da bakıcı olarak çalışmaya olanak sağlayan bir sertifika programıdır. Hem fiziksel hem de psikolojik anlamda zorlayıcı olması açısından programa katılacak olanların özverili ve sabırlı olmaları beklenmektedir. Diğer yandan bu alanda çalışabilmek için de hükümetin belirlediği 19-53 yaş aralığında olmanız şarttır. 

 


Sürekli Bakım Asistanlığı Programı kapsamında hem akademik eğitim hem de uygulamalı eğitim verilmektedir. Programa başvuracak adayların Lise Diploması ya da kendi ülkelerinde eş değere sahip eğitim kurumlarını tamamlamaları gerekir. Ayrıca Kanada’da araç kullanmak için Sürücü Belgesi, iyi seviyede İngilizce bilmek ve yaşlı bakımının kaydedilmesi için iyi seviyede bilgisayar bilgisine sahip olmak da şarttır. Kanada Sertifika Programı kapsamında bu programa başvuran adayların mutlaka uluslararası seyahat deneyiminin de olması beklenmektedir.
 

Özgeçmişiniz programa uygun değilse başvuru yapmadan önce mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Başvuru öncesinde bireysel durumunuzla alakalı size en doğru yönlendirmeyi yapacağız.

 

 

Program Maliyeti Ne Kadar? 

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı yaklaşık 40 hafta sürmektedir ve program ücreti 20.000 CAD (Kanada Doları)’dır, Alfa Yurtdışı Eğitim’e özel 5 Bin Dolarlık bir burs bulunmaktadır. Program için ödeyeceğiniz ücret kapsamında akademik eğitim almanız sağlanırken genel giderler ile istihdam fırsatlarının yaratılması için de katkı sağlanmaktadır.  

Nova Scotia’da yaşlı bakımı ile ilgilenen bakıcıların maaşları son derece iyidir. Yapılan son araştırmalara göre bakıcılar yıllık ortalama 39.000 – 40.000 CAD kazanmaktadır. Bu kazanç seviyesi sizin ve ailenizin yaşamını sürdürmek adına yeterli olurken programa ödediğiniz parayı fazlasıyla geri alacağınızı da göstermektedir. Sertifika programını tamamladığınızda size iş fırsatı yaratma noktasında oldukça tecrübeliyiz. Bu çerçevede size iş bulma garantisi veriyor ve iş bulmanıza yardımcı olamadığımız durumda Kanada Sertifika Programı ücreti olarak ödediğiniz 20.000 CAD 9okul size geri iade etmektedir. 

Uygun fiyat ve iş bulma garantisi ile Nova Scotia’da yaşamaya başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Program Kapsamında Konaklama Seçenekleri Nelerdir? 

Halifax, sertifika programı öğrencileri için pek çok konaklama alternatifi sunmaktadır. Bu yönüyle şehir oldukça canlıdır. Şehir çok büyük ve canlı olduğundan öğrenciler için bulunan çok sayıda konaklama seçeneğinden biri tercih edilebilmektedir. Ancak öğrencilerin yoğun tercihi şehirde bulunan konaklama alternatiflerinin en iyilerinin hızlı şekilde dolmasına da neden olmaktadır. Bu nedenle program başlangıcından en az 2 ay önce konaklama seçeneklerini değerlendirmeye başlamalısınız.  

Halifax’ta bulunan öğrencilerin önemli bir kısmı Aile Yanında Konaklama Programını tercih etmektedir. Aile yanında konaklama seçeneği ile öğrenciler oda ve yemek imkânlarından faydalanmaktadır. Kanada’da yaşamak isteyen öğrenciler için eşsiz bir çözüm olan Aile Yanında Konaklama için aylık ücret 1040 CAD olarak belirlenmiştir. 

Aile Yanında Konaklama seçeneği yerine kendine ait alanda yaşamak isteyenler için eşyalı veya eşyasız daire kiralama alternatifleri bulunmaktadır. Airbnb ya da Kijiji gibi platformlar vasıtasıyla daire kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz. Buna ek olarak Suites Halifax gibi seçeneklere de göz atabilirsiniz. 

Kanada Vizesi Hakkında Detaylar Nelerdir? 

Kanada Sertifika Programları ile Kanada’da yaşamak ve çalışmak için süreci başlatmak isteyenler için Kanada Vizesi oldukça önemlidir. Vize ile alakalı bütün şart ve ücretleri Kanada Hükümeti belirlemektedir. Bu çerçevede Kanada Vizesi başvurusunu en kısa sürede yapmalısınız. Eğer aileniz de sizinle seyahat edecekse aileniz için Turist Vizesi başvurusu yapmayı da unutmamalısınız. Alfa Yurtdışı Eğitim danışmanlık olarak vize başvurularınızı titizlikle yapmaktayız.

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı kapsamında Kanada’ya seyahat edecekseniz yaşadığınız ülke ne olursa olsun Sağlık Raporu sunmanız gerekmektedir. Aksi durumda sağlık alanında çalışamaz ve bu programa katılamazsınız. Kanada Sertifika ve Diploma Programları kapsamında Kanada Vizesi aldığınızda vizeniz; Kanada’da ne kadar süre yaşayacağınızı, mezuniyet sonrasında burada ne kadar kalabileceğinizi ve kaç saat çalışma izniniz olduğunu belirlemektedir. Bu bağlamda vize alma sürecinizi hızlandırmak adına size Sürekli Bakım Asistanlığı Programı Kabul Mektubu sunacağımızı bilmelisiniz. 

Kanada Vizesi ile alakalı nasıl bir süreç gerçekleşeceği ve hangi adımların atılacağı konusunda soru işaretleriniz varsa Alfa Yurtdışı Eğitimi Vize Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmalısınız. Böylelikle olası sorunları da ortadan kaldırabilirsiniz. 

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı Başvuru Süreci


Programa Başvuru Yapmak İstiyorum Nasıl Yapabilirim? 

Sürekli Bakım Asistanlığı kapsamında öğrencilerin yaşam boyu donanımlı bireyler olmaları, pratik beceriler kazanmaları ve mesleki başarı elde etmeleri hedeflenmektedir. Programın size uygun olduğunu düşünüyorsanız 40 haftalık programa resmi başvurunuzu yapmalısınız. Bakıcı olarak deneyimleriniz, akademik niteliğiniz, dil becerilerinizi dikkate alınmaktadır. Bu bağlamda sizden istenen bütün belgeleri eksiksiz şekilde ibraz etmeniz gerekmektedir.  

En az 19 yaşındaysanız ve bakıcı olmak için fiziksel, psikolojik ve eğitim anlamında yeterliliğiniz varsa Sürekli Bakım Asistanlığı Programı için başvurunuzu yaparak Kanada’da eğitim almaya başlayabilirsiniz.  

Başvurumu Tamamladım Beni Neler Bekliyor? 

Tebrikler, Sürekli Bakım Asistanlığı Programı kapsamında çok önemli bir adım attınız. Yaptığınız başvuru kapsamında ibraz ettiğiniz belgeler incelenmektedir. İnceleme tamamlandığında en kısa sürede sizi bilgilendirmektedir. Sadece şartları sağlayan ve Kanada’da eğitim almaya uygun adaylar kabul edildiğinden her öğrencinin bilgileri titizlikle değerlendirilmektedir. Başvuru sonrasında 7 gün içinde kabul edilip edilmediğinizi okul size bildirmektedir.

Şartlı Kabul Mektubu Aldım Ne Yapmalıyım? 

Koşullu Teklif Mektubunu dikkatli bir şekilde okuyun ve mutlaka muhafaza edin. Mektupta Halifax’ta programa başlamak için neler yapmanız gerektiğine dair detayları bulabileceksiniz. Koşullu Teklif Mektubu kapsamındaki gereklilikler ya da koşulların yerine getirilmesinde sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.  

Mektupta başlangıç tarihi, ödenmesi gereken ücretler ve kaydolmadan önce yerine getirilmesi gereken koşullar sıralanmaktadır. Ancak bu koşulları anlamadıysanız ya da kafa karışıklığı yaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek süreci açıklığa kavuşturabilirsiniz. Koşullu Teklif Mektubu sonrasında 1000 CAD Başvuru Ücreti ödenmelidir. Ancak ödeme yapmadan evvel Şartlı Teklif Mektubu kapsamındaki bütün koşulları yerine getirebileceğinizden emin olmalısınız. 

Kanada Sertifika Programı Başvuru Ücreti ödemesi sonrasında mümkün olan en kısa sürede kabul ekibinden biriyle görüşme ayarlamalısınız. Bu görüşmede aklınıza takılan bütün soruları sorarak Kanada’da eğitim alma sürecini başlatabilirsiniz. Şartlı Kabul Mektubu içindeki bilgiler görüşmeyi nasıl oluşturacağınıza dair sizi yönlendirecektir. 

Kabul Mülakatını Geçtikten Sonra Ne Yapmalıyım? 

Tebrikler, Koşullu Teklif Mektubu çerçevesindeki önemli gereksinimleri karşıladınız. Çünkü sadece Sürekli Bakım Asistanlığı Programına uygun adaylar kabul almaktadır. Okul size başarılı adaylardan biri olduğunuzu sizlere bildiriyor ve en kısa sürede programa başlamanız gerektiğini de belirtmektedir. Sonrasında okula 10.000 CAD depozito yatırmanız gerekmektedir. Söz konusu depozito Hasta Bakım Asistanlığı Programı kapsamındaki yerinizi güvence eder. Depozitoyu Eğitim Programı Ücreti’nden düşülmektedir.

Kabul Mektubunu Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım? 

Kabul mektubu, Sürekli Bakım Asistanlığı Programı kapsamında size Sponsorluk sağlayacağımızı bildirmektedir. Şimdi sırada Kanada Eğitim Vizesi işlemlerini başlatmak var. Vize başvurusu yaparken Kabul Mektubu kopyasını ibraz etmeniz ve başvuru ücretini yatırmanız gerekmektedir.  

Kanada Vizesi Başvuru sürecini en kısa sürede tamamlamalısınız. Vize başvurularına dönüşler yoğunluğa göre farklılık gösterdiğinden zaman kaybetmek sizi olumsuz etkileyebilir. 

Kanada Vizesi Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım? 

Kanada İş Garantili Sertifika Programları arasında yer alan Hasta Bakım Asistanlığı için sürecin sonuna geldiniz. Artık Kanada’ya seyahat ederek programınıza başlayabilirsiniz. 

Belgelerde yer alan seyahat tarihlerine dikkatlice bakmalısınız. Seyahatinizi belgelerde yer alan tarihlerden önce yapmamalısınız. Aksi takdirde Kanada’ya giriş yapamayabilirsiniz. Kanada Sertifika Programı için kabul alana kadar uçak bileti rezervasyonu yapmamalısınız. Kolej size gerekli bilgilendirmeyi yaptığında seyahat planlamasını gerçekleştirmelisiniz.  

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı başlangıç tarihinde Kanada’da olmanız önemlidir. Yoğun geçecek eğitim programına öğrencilerin geç başlaması uygun değildir. Geç başlayan öğrencilerin Sürekli Bakım Asistanlığı Programı’ndaki pek çok fırsatı kaçırmaları muhtemeldir. Program başlangıcına yetişemeyecekseniz bunu mutlaka bildirmelisiniz. 

Sürekli Bakım Asistanlığı Ders Programı Nedir? 

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı kapsamındaki dersler hafta içi her gün 08.30 ile 16.30 saatleri arasındadır. 

Program Mezuniyeti Sonrası Süreç 

Mezun Olduğumda Nova Scotia’da Çalışabilir miyim? 

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı sonrasında Nova Scotia’da yaşayan yaşlılara bakım için büyük fırsatlar elde edeceksiniz. Size verilen eğitimin yanı sıra Kanada İş Garantili Sertifika Programı sayesinde de mezuniyetiniz sonrasında pek çok fırsat sizi bekliyor olacak.  

Nova Scotia’da boştaki bakıcı pozisyonlarının %25’i hala açıkta. Yaşlı nüfusun git gide arttığı bölgede her geçen gün yaşlı bakım uzmanlarına olan talep de artmaktadır. Akademik eğitim ve pratik bilgiler elde edeceğiniz Sürekli Bakım Asistanlığı Programı kapsamında hemen bir işe yerleşecek birikim ve tecrübeye sahip olabileceksiniz. Hem birikiminiz hem de size sağladığımız destek sayesinde süreç sizin için kusursuz ilerleyecektir. 

40 hafta süren programı tamamladığınızda Nova Scotia’da ilgili mercilere başvurarak çalışma izni almanız gerekmektedir. Sürekli Bakım Asistanı akreditasyonu ile gerçekleştireceğiniz başvuru sayesinde kısa sürede çalışma iznine sahip olabileceksiniz. Mezun olduktan hemen sonra çalışma iznine başvurmanız durumunda vakit kaybetmeden bir işe yerleşebilir ve Kanada’daki yaşam giderlerinizi karşılamaya başlayabilirsiniz. Ortalama 6-8 hafta süren çalışma izni süreçleri içinde Kanada’da kalmaya devam etmelisiniz. Bu süreçte Kanada’dan ayrılmanız izin durumunuzu olumsuz etkileyebilir. 

Ailemi de Kanada’ya Getirebilir miyim? 

Sürekli Bakım Asistanlığı Programına devam ederken eşiniz, çocuklarınız ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile fertlerini Kanada’ya getirmek için başvuru yapabilirsiniz.  

Kanada’ya sizinle seyahat edecek aile fertleri için Turist Vizesi almanızı öneriyoruz. Ancak bu kişiler Kanada Çalışma İzni almadan Kanada’da herhangi bir işte çalışamayacaklardır. Kanada’da uzun süre yaşamak ve burada çalışmak istiyorsanız Kanada Vizesi çerçevesindeki kurallara mutlaka uymanız gerekir. Bu süreçte Kanada Göçmenlik Danışmanından destek almanızı öneriyoruz. 

Kanada’ya ailenizi de getirmek istediğinizde getireceğiniz aile fertlerini geçindirecek kadar paranız olduğunu kanıtlamalısınız. Kendiniz için 20.635 CAD ve her aile ferdi için 5.000 – 6.000 CAD seviyesinde bütçe ayırmalısınız. Aile fertleriniz arasında ilkokul çağında çocuklar varsa Nova Scotia’da devlet okullarının ücretsiz eğitim imkânından yararlanabileceksiniz. Bu durum çocukların dil becerilerini geliştirmeleri, farklı kültürler tanımaları ve Kanada’da geleceklerini inşa etmeleri açısından çok büyük bir fırsattır. Çocuğunuz ilkokul çağına gelmemişse Sürekli Bakım Asistanlığı Programının bir parçası olarak ek çocuk bakım hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Mezun Olduğumda Nova Scotia’ya Yerleşebilir miyim? 

Nova Scotia’da Uluslararası Talep Altındaki Mezunlar kapsamına alındığınızda Kanada Hükümeti’ne çalışma izni için başvuru yapabilirsiniz. Sonrasında Kanada Daimi Oturum İzni sürecini başlatabilirsiniz.  

Sürekli Bakım Asistanlığı Programı Daimi Oturma İzni açısından sizi oldukça zorlayacak bir durumdur. Bu nedenle çalışma geçmişinizin iyi olması ve Kanada’da bulunduğunuz süre boyunca vize kısıtlamalarına uyduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Ortalama 24 ay süren Daimi Oturum İzni bekleme süresi sonrasında gerekli onayları alabilirsiniz. Çalışma İzni, gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra verilecektir. 

Daimi Oturum İzni aldıktan sonra gerekli süreyi bekleyerek Kanada Vatandaşlığı için de başvuru yapabilirsiniz. 

Öğrenim Ücreti Garantisi Nedir? 

Nova Scotia’da bakıcılara talep çok fazladır. Bu bağlamda Kanada İş Garantili Sertifika Programı sunuyoruz. İş teklifi alıp bir işe yerleşmenizi de okul garanti etmektedir. Ancak Sürekli Bakım Asistanlığı Programını başarıyla tamamladıktan sonra bir iş teklifi almamanız halinde Öğrenim Ücretinin tamamını okul size iade ediyor. İade için aşağıdaki koşullar dikkate alınmaktadır. 

 • İşbirliğine dayalı işe yerleştirme süreci dahil olmak üzere program boyunca katılım şartlarını yerine getirmeniz, 
 • Program kapsamında yazılı ve uygulamalı bölümlerden başarıyla geçmek, 
 • İşbirliğine dayalı işe yerleştirme sağlayıcısından tatmin edici rapor almak, 
 • Etnik kökeni, cinsiyeti ve cinsi ne olursa olsun yaşlılarla saygılı ve profesyonelce çalışmak, 
 • İş ve mülakat becerileri derslerine katılarak olumlu sonuçlar almak, 
 • İşbirliğine dayalı işe yerleştirme sağlayıcısına ek olarak 3 potansiyel iş verenle görüşme yapmak, 
 • Nova Scotia’da bakıcı pozisyonuna yerleşmek için gerekli çabayı sarf etmek, 
 • En fazla 3 kez girilebilen Nova Scotia Eyalet Lisanslama sınavını başarıyla geçmek. 

Programa Kabul Koşulları 

İngilizce Dil Yeterliliği için aşağıdaki şartlar dikkate alınmaktadır; 

 • Akademik IELTS 6.0  
 • Kanada Dil Kriterleri Yerleştirme Testi – CLBPT 8 
 • TOEFL IBT 78 
 • ELLT Seviye 6 Genel 
 • Halifax UCP Seviye 6 

Lise Gereksinimleri 

 • Uluslararası 12. Sınıf Diploması ya da Üzeri Diploma 

Yaş Gereksinimleri 

Programa başvuracak öğrencilerin 19 – 53 yaş arası olması gerekir. 

Diğer Gereksinimler 

Adli Sicil Kaydı ya da Polislik İzin Belgesi ile Sağlık Testi Gereken Aşılar.

Alfa Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık © 2023 – 2024- Tüm Hakları Saklıdır.

Galeri

Video

Sizi Arayalım