Neden Dubai’de Dil Eğitimi Almalıyım?

Dubai son yıllarda dil eğitimi açısından oldukça tercih edilen bir yer haline gelmiştir. Yaygın olarak burada Arapça konuşulduğu düşünülse de aslında Dubai’de konuşulan dil İngilizce’dir. Dubai’de daha çok yurtdışından insanlar yaygın olarak yaşamaktadır. Dubai’de dil eğitimleri paket programlar şeklinde sunulmaktadır. Bu nedenle diğer ülkelere oranla eğitim masrafları daha düşüktür. Bu nedenle konuşulan dil İngilizcedir. Dubai’de eğitim almanın avantajlarını sıralamak gerekirse;

 İklim

Dubai oldukça sıcak bir iklime sahiptir. Bu nedenle öğrenciler eğitimden sonra plaja gidip denizin keyfini çıkarabilmektedir. Eğer sıcak iklim seviyorsanız Dubai tercih edebileceğiniz lokasyonlardan biridir.

  Vize

Dubai diğer ülkelere göre vize prosedürü daha kolay olan bir ülkedir. Sadece birkaç evrak toplayarak vizeye başvuru yapmak mümkündür. Vize başvurusu için sizin bir şey yapmanız gerekmez. Sadece birkaç belge toplamız yeterlidir. Bu belgeler seçtiğiniz okula gönderildikten sonra, dil eğitimi alacağınız okul sizin için vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vize alma ihtimalinizde fazlasıyla yüksektir. Bu nedenlerden ötürü Dubai son dönemlerde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça popülerdir.

  Kaliteli Eğitim

Eğitim kalitesi yüksek olan birçok okul bulmak mümkündür. Bu dil okullarında anadili İngilizce olan eğitmenler ders vermektedir. Gelişmiş teknolojiyle donatılmış sınıflarda eğitim alma şansını deneyimlemiş olursunuz.

  Aktiviteler

Dubai bir turist ülkesidir bu nedenle eğitim sonrası yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. En popüler etkinliklerinden biri safaridir. Eğlence parkları, botanik bahçeleri ve müzeleri ile okul sonrası yapabileceğiniz birçok aktivitesi bulunmaktadır.

  İş Fırsatları

Dubai’de dil eğitimi alırken çalışma şansınız bulunmaktadır.  Dubai’de 20 hafta ve üzerine kayıt olan öğrenciler, haftada 20 saat yani part – time çalışma iznine sahip olacaklardır. İş seçenekleri de oldukça fazladır. Bu nedenle öğrencilerin iş bulma şansı artmaktadır. Çalışma izninin olması Dubai’yi tercih etmede önemli bir etmen olmuştur.

  Kültürel Deneyim

Arap kültürünü deneyimleyebilmek için harika bir lokasyondur. Bunun yanı sıra dünyanın birçok yerinden gelen insanlarla tanışma ve kültürlerini deneyimleme fırsatı bulursunuz. Dil öğrenirken aynı zamanda farklı kültür ve gelenekleri de deneyimlemiş olursunuz.

İletişime Geç. Ya da sadece Merhaba deyin!
Danışmanlığa mı ihtiyacınız var? Hemen başvurun.