Es Dubai Jumeriah Lake Towers’ta bulunmaktadır. Oldukça merkezi bir konumdadır. Dubai alışveriş merkezine birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Okul ve konaklamalar arasında ücretsiz servis imkanı vardır. Sunulan programlar; genel İngilizce, IELTS hazırlık, konuşma dersleri, iş İngilizcesi ve özel ders seçenekleri vardır. bu bilgileri her yerden okuyabiliyoruz zaten farklı şeyler anlatmayacaksan daha fazla okumayacağım sıkıldım der dediğini duydum sanki. Açıkçası yazarken ben de sıkıldım. Neden Dubai hatta neden Es Dubai bunlardan bahsedelim neşemiz yerine gelsin.

Dubai deyince herkesin aklına Araplar, her yerde Arapça konuşan insanlar geliyordur. Ben ne yapacağım Dubai’de İngilizce Dubai’de mi öğrenilirmiş diye içinden şu an geçirdiğini tahmin edebiliyorum ama hiç düşündüğün gibi değil. Bir kere Dubai’de Arapları görebilmen İ-M-K-A-N-S-I-Z. Tamam belki biraz abarttım ama gerçekten çok zor. Dubai’nin Arapları zengindir bilirsin işte o zengin Araplar bizim gibi sıradan insanların olduğu yerlerde yaşamıyorlar. onlar kendi zengin hayatlarında ve zengin semtlerinde hayatlarında devam ediyorlar. Tabir-i caizse kendi ülkelerinde asimile olmuşlar diyebiliriz. Bu nedenle her yerde İngilizce konuşan insanlara denk geleceksin. Elini çarptığın İngilizce konuşana denk gelecek. Zengin bir ülke olduğu için çok fazla yatırımcı var. Hatta Türkiye’de adını bile duymadığımız birçok şirket Dubai’de yer açıyor. Dubai halkı zengin olduğundan çalışmıyorlar bu nedenle çalışanın iş gücüne fazlasıyla ihtiyaç duyuyorlar. Ve işte burada sen devreye giriyorsun. Dubai’nin aradığı iş gücü sensin. Peki bu nasıl olacak diyorsun haklısın. Ben duyduğumda çok hoşuma gitmişti eminim senin de çok hoşuna gidecek. Dubai hakkında biraz ön yargılarını kırabildiysem şimdi çalışma izinlerinden bahsedeceğim sana.

Es Dubai’de 24 hafta ve üzeri eğitim alırsan eğer bir yıllık oturum izinli vizeye sahip olursun. Evet evet yanlış duymadın bir yıllık oturum vizesi. Oturum kartı gelene kadar siz sevgili öğrencilerin ülkeden çıkma hakkı yoktur. Oturum kartı geldikten sonra ülkeye çoklu giriş çıkış hakkın gelmiş olur. Tek hakkın bu da değil. Oturum kartın gelince ev kiralama, araba alma, banka hesabı açma gibi ayrıcalıklara da sahip olursun. Bu vize türüyle ülkeye girersen aynı zamanda çalışma hakkına da sahip olacaksın. Dubai’de bir asgari ücret ve saatlik bir çalışma ücreti olmadığından işvereninle saati ne kadardan anlaşırsan o ücrete çalışırsın. Yani ne kadar çalışırsan o kadar para kazanabilirsin. Burada dikkat etmen gereken şey okula %80 devam etmen gerektiğidir. Okulunu aksatmazsan istediğin kadar çalışabilirsin. 24 haftalık eğitimimi tamamladım şimdi paşa paşa ülkeye geri mi döneceğiz şimdi buralara da alışmıştık diyorsan sana sevindirici bir haber vereyim. Dönmene gerek yok. Bir yıllık oturum vizen varsa geriye kalan zamanında ister çalışırsın ister gezer tatil yaparsın bu tamamen sana bağlı. İşinden memnunsundur, iş verenin senden memnundur kalıp çalışmaya devam etmek istiyorsundur kalıp çalışmaya devam edersin. Kimse de sana yeter bu kadar çalıştığın geri dön ülkene demez. Unutma Dubai’nin iş gücüne ihtiyacı var.

Ayıp olmasın diye biraz da okulun eğitimlerinden ve saatlerinden bahsedip bu yazıyı bitirelim. Genel İngilizce, IELTS hazırlık, konuşma dersleri, iş İngilizcesi ve özel ders seçenekleri vardır. Her pazartesi ders başlangıcı olduğundan okula istediğin zaman başlayabilirsin. Sabah, öğlen ve akşam seçenekleri vardır. Bir haftadan 52 haftaya kadar ders alabilirsin. Ders saatleri 09:00-12:00 sabah, 12:00-15:00 öğlen ve 15:00-18:00 akşam derslerinden istediğini seçebilirsin. Haftalık 15 ders yarı yoğun, haftada 30 ders yoğun İngilizce programı vardır. İki haftada bir sınav yapılır ve 12. Hafta sonunda da seviye belirleme sınavı yapılır. Tüm öğretmenler ana dili İngilizce olan eğitmenlerdir. Bunların yanı sıra bir öğrenci portalı vardır. buradan ödevlerin takibini, iş ilanlarını yani kendinle alakalı tüm ilerlemeleri bu portal üzerinden takip edebilirsin. İş bulabilmek için de okulun bünyesinde kariyer merkezleri var. Burada sana Cv hazırlamada ve iş bulmada yardımcı olacaklardır. Bu kadar imkanı olan bir okulu bence değerlendirmeye almalısın. Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum diğer ülkelere göre vize almak çok çok daha kolay. Kafandaki kalıpları kır ve Es Dubai’ye bir şans ver.

ES Dubai Kısa Dönem paket ücretleri

4 Hafta: 2187 USD

8 Hafta: 3049 USD

12 Hafta: 3667 USD

16 Hafta: 4638 USD

20 Hafta: 5030 USD

24 Hafta: 5562 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt ücreti

Eğitim ücreti

Konaklama bulma ücreti

2 Haftalık konaklama ücreti

Hava limanı transfer

Vize masrafları

İlk seviye kitap ücreti

ES Dubai Uzun Dönem paket ücretleri (Oturum izinli)

24 Hafta: 6440 USD

28 Hafta: 6935 USD

32 Hafta: 7445 USD

36 Hafta: 8030 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt ücreti

Eğitim ücreti

Konaklama bulma ücreti

2 Haftalık konaklama ücreti

Hava limanı transfer

Vize masrafları

İlk iki seviye kitap ücreti

1 yıllık sağlık sigortası

EP Dubai Kısa Dönem paket ücretleri

4 Hafta: 1585 USD

4 Hafta(öğleden sonra): 1153 USD

8 Hafta: 2417 USD

8 Hafta(öğleden sonra): 1657 USD

12 Hafta: 3164 USD

12 Hafta(öğleden sonra): 2152 USD

Pakete Dahil Olan Fiyatlar

Kayıt ücreti

Eğitim ücreti

Konaklama bulma ücreti

4 Haftalık konaklama ücreti

Hava limanı transfer

Kitap ücreti

İletişime Geç. Ya da sadece Merhaba deyin!
Danışmanlığa mı ihtiyacınız var? Hemen başvurun.