UNIVERSITY OF EUROPE FOR APPLIED SCIENCE

University of Europe For Applied Sciences (UE), Alman hükümeti tarafından tanınan devlet akreditasyonuna sahip bir okuldur. Kendisini, 100’den fazla ülkeden gelen öğrencilerle birlikte gerçek anlamda uluslararası bir ortamda yüksek kalitede eğitim sunmaya adamış dinamik bir kurumdur. Okulun sunduğu programları İngilizce ve hatta Almanca olarak, Berlin, Potsdam, Hamburg, Iserlohn ve Dubai’deki (BAE) 5 farklı kampüste alabilirsiniz.

UE, Global University Systems (GUS) ağının bir parçası olarak, lisans ve yüksek lisans programları, dil kursları ve yönetici eğitimi gibi çeşitli profesyonel gelişim fırsatları sunmaktadır. İngilizce programları tercih eden öğrenciler için de sunulan Almanca dil kursları sayesinde Almanya’da veya uluslararası bir çalışma ortamında iş bulabilirliğinizi artırmak için mükemmel bir fırsat tanır.

Deneyimli öğretim görevlileri, üniversite ağlarındaki en yeni öğretim içeriği, sanal öğretim olanakları ve araştırmalara erişilebilir sistemiyle sizi seçtiğiniz alanda güncel kılar. Bu olanaklar, size iş piyasasında ihtiyacınız olan rekabet avantajını elde etmenizi sağlar.

İş dünyası, medya, politika, STK’lar, sanat ve kültür alanlarındaki kurumsal ortaklarla birlikte gerçekleştireceğiniz bir dizi proje aracılığıyla değerli pratik deneyim kazanacak ve tüm fakülteler arasındaki disiplinler arası işbirliğinden yararlanacaksınız. Mezun olduktan sonra ülkede 18 ay kalabileceğinizi ve çalışma izni başvurusu yapma hakkına sahip olabileceğinizi unutmayın.

KAMPÜSLER

Berlin: Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Berlin, öğrencilere dinamik ve çeşitli bir akademik deneyim sunuyor. Berlin zengin tarih, canlı kültür ve yenilikçi atmosferiyle bilinir. Özellikle işletme alanındaki bölümler için Berlin doğru bir tercih olacaktır.

Potsdam: Berlin’e yakın konumda bulunan Potsdam, öğrencilere, Alman başkentindeki canlı kültür sahnesine ve iş fırsatlarına erişim imkanı sağlarken daha küçük bir şehirdeki sakin atmosferin tadını çıkarma avantajını sunar. Tasarım ve teknoloji alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için güzel bir tercih olacaktır.

Iserlohn: Büyük şehirlere kıyasla Iserlohn, daha küçük ve sakin bir ortama sahiptir ve odaklanmış bir şekilde çalışmaya elverişli bir atmosfer yaratır. Iserlohn’da sunulan İngilizce programlar oldukça azdır. Eğitim dilini Almanca isteyenler için öncelikli tercih sebebi olacaktır.

Hamburg: Şehirdeki uluslararası öğrenci çeşitliliği ile kampüslerde küresel perspektifi ve kültürel değişimi teşvik eden Hamburg, öğrencilere dinamik ve zengin bir akademik deneyim sunar. Hamburg, özellikle medya, lojistik ve teknoloji gibi sektörlerde staj ve istihdam fırsatları sunan önemli bir ekonomik merkez olarak bilinir.

Dubai: Dubai Gelecek Bölgesi’nin bir parçası olan One Central’da yer alan UE Dubai, Dubai’deki ilk Alman Üniversitesi olarak çığır aşmakta. Orta Doğu’nun en büyük hepsi bir arada inovasyon merkezinde Teknoloji, İşletme ve Tasarımı alanlarında eğitim alarak Dubai’nin zengin iş piyasasında başarıya ulaşabilirsiniz.

NEDEN UE’DE EĞİTİM

University of Europe’da eğitim almak gerek okurken gerek mezuniyet sonrası birçok avantajı beraberinde getirir. Bunlardan başlıcaları;

 • UE’de eğitim alırken haftada 20 saat, yarı zamanlı, yasal çalışma iznine sahip olursunuz. Bu yasal çalışma izni ile öğrenciler ayda ortalama 980 Euro kazanç sağlayabiliyorlar. Bu sayede hem cep harçlığınızı çıkarabilir hem de öğrencilik hayatınızı doyasıya yaşayabilirsiniz.
 • Programınız bitiminde Dünya’nın her yerinde geçerli Alman diplomasına sahip olursunuz. Bu sayede eğitim sonrası çalışma imkanlarınızı uluslarası çapta yaratabilirsiniz.
 • TC Vatandaşlarına %40 indirimli burs imkanı tanımakta. Bu sayede Avrupa’da eğitimi erişebilir kılmakta.
 • Hybrid eğitim seçeneği mevcuttur. Öğrencinin herhangi bir vize reddi durumunda hybrid sistemde eğitim görme avantajı sağlar.

University of Europe’de eğitim almak yukarıdakilerle birlikte birçok avantajı beraber getirir. Sizde bu avantajlardan yararlanmak isterseniz Alfa Yurtdışı Eğitim ailesinin deneyimli danışmanlarıyla iletişime geçin.

SUNULAN PROGRAMLAR

University of Europe for Applied Sciences; Lisans, Yüksek Lisans ve MBA gibi çeşitli disiplinlerde 58 farklı program yelpazesi sunarak öğrencilerine akademik ve mesleki gelişim fırsatları sunar. İhtiyacınız olan disiplinde eğitim alabileceğiniz başlıca alanlar şunlardır;

 • İşletme ve Spor (Business & Sport)
 • Sağlık ve Psikoloji (Health & Psychology)
 • Sanat ve Tasarım (Art & Design)
 • Teknoloji ve Yazılım (Tech & Software)

Bu alanlardaki program içerikleri hakkında daha fazla detaylı bilgi için Alfa Yurtdışı Eğitim sizlere her zaman yardımcı olmak için burada.

PROGRAM BAŞLANGIÇ TARİHLERİ

Bu programlar ne zaman sunuluyor, istediğim her an başlayabilir miyim diyorsanız cevabınız burada. UE, sundupu programlar için birden fazla başlangıç tarihi imkanı tanıyarak semester (dönem) tabanlı bir akademik takvim sunar. Genel program başlangıç tarihleri  için aşağıdaki gibidir;

 • Mart Başlangıç
 • Eylül Başlangıç

Bunlar ana başlangıçlar olmakla birlikte program ve kampüs bazlı Ocak ve Temmuz alternatifli başlangıç seçenekleri de mevcuttur. Bunun için öncelikle istediğimiz programa ve kampüse karar vermemiz gerekiyor. Bu aşamadan sonraki süreç hakkında bizler size en doğru şekilde yönlendiriyor ve bilgilendiriyor olacağız.

KABUL ŞARTLARI VE BAŞVURU SÜRECİ

UE’de eğitim alabilmek ve öğrenci olabilmek için başvuru sürecinde ibraz edilmesi gereken belli başlı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler eğitim sürecinizin sorunsuz bir şekilde başlamasını sağlar. Siz de UE’de eğitim almak istiyorsanız aşağıda sıralanan genel belgeleri temin etmelisiniz.

 • Lise diploma ve transkripti
 • Lisans diploma ve transkripti
 • CV
 • İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS 5.5 / Duolingo 95 / TOEFL 72)
 • Pasaport fotokopisi
 • Motivasyon mektubu (UE ve programı tercih etme nedenlerinizi belirten 300-500 kelimelik bir mektup)
 • 1 yıl tam zamanlı iş deneyimi belgesi (sadece MBA için)
 • Portfolyo (Sanat ve Tasarım alanındaki bölümler için)

Okulun istediği belgeler bunlarla sınırlandırılmış görülse de program bazlı ekstra evraklar talep edilebilir. Alfa Yurtdışı Eğitim ailesi olarak tüm başvuru sürecinde okulun sizlerden talep ettiklerini size iletmek ve sizden aldıklarımızı okula eksiksiz bir şekilde iletmek konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Siz de eksiksiz ve sorunsuz bir başvuru süreci geçirmek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

OKUL ÜCRETLERİ

Yüksek öğrenim eğitiminizi University of Europe’da gerçekleştirmek istediğinizde aklınıza gelen ilk sorulardan biri de fiyatların ne olduğu olacaktır. Birçok öğrenci için de önemli bir konu olan eğitim ücretleri nelerdir?

UE, program ücretleri program disiplini bazında değişkenlik göstermektedir. Buradaki önemli etken bizim hangi programa ihtiyacımız olduğudur. Buna karar verdiğimiz taktirde görüşmemiz esnasında sizleri okul ücretleri konusunda detaylı olarak bilgilendiriyoruz. 2023 senesi içinde UE’nin sunduğu %40 burs imkanlı disiplin bazlı okul ücretleri aşağıdaki gibidir;

MBA

 • 1 Yıllık MBA programları – 8.100 EUR
 • 5 Yıllık MBA programları – 11.098 EUR

YÜKSEK LİSANS

 • 1 Yıllık Yüksek Lisans programları – 7.800 EUR
 • 18 Aylık Yüksek Lisans programları – 10.502 EUR
 • 2 Yıllık Yüksek Lisans programları – 13.125 EUR

LİSANS

 • Tüm lisans programlarının yıllık ücreti 7.260 EUR

Bu fiyatlar 2023 senesi için geçerli olan ücretler olup 2024 senesi program ücretleri hakkında henüz güncel bir bilgi sunulmamıştır. 2024 senesi planlarınız için tüm güncel bilgiler hakkında Alfa Yurtdışı Eğitim’e ulaşmanız yeterli.